5 канал

Для України вигідніше, щоб рішення щодо призупинення безвіз приймав Європарламент – Шлінчак

Для України було б вигідніше, щоб рішення щодо призупинення безвізового режиму приймав Європейський парламент

Таке в ефірі "5 каналу" у програмі "Інформаційний день" заявив голова правління Інституту світової політики Віктор Шлінчак.

"Нам би було дуже вигідно, якби питання про можливе відкликання безвізового режиму приймав Європейський парламент. Тому що Європарламент – це така структура, з якою, теоретично, завжди можна домовитись і дуже багато разів Європейський парламент демонстрував те, що до України він ставився досить таки лояльно", – зазначив Шлінчак.

"Зараз по процедурі можливої відміни безвізового режиму це питання може піднімати Єврокомісія і кожен член, всі 27 країн. Це означає, що ми маємо теоретичну загрозу того, що з приходом нової влади у Франції, Німеччині, чи десь в інших місцях ми можемо, отримавши реальний безвіз, одразу отримати заборону на цей безвіз", – наголосив він

"До наступного пленарного тижня Європарламенту навряд чи усі процедури можна буде пройти. Наступного тижня Європарламент може зібратися, проголосувати за цю відміну безвізового режиму. Далі, наступним кроком цю процедуру має затвердити Рада міністрів ЄС – це може бути швидко у тому разі, якщо дійсно існує політична воля це швидко зробити", – додав Шлінчак.

Попередній матеріал
"Книга року ВВС-2016": на літературну премію претендує "Маша, або Постфашизм"
Наступний матеріал
США, Євросоюз та Канада закликали завершити "антикорупційні реформи" в Україні – заява

На черзі – тріалог: Представник України при ЄС розповів про порядок затвердження безвізу

Безвіз з ЄС почне діяти не раніше кінця квітня 2017 року - експерт

Клімкін розповів, скільки часу потрібно ЄП для затвердження безвізу з Україною

"Майже там" – Туск щодо безвізу для України та Грузії