стоп корупція
стоп корупція kor.net.ua

США, Євросоюз та Канада закликали завершити "антикорупційні реформи" в Україні – заява

  Попри успіхи у реформуванні законодавства, Україні варто продовжувати активно рухатись у цьому напрямі

  США, Євросоюз та Канада закликають України завершити формування Національного агентства з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів, а також завершити створення Державного бюро розслідувань у прозорий спосіб. Про це йдеться у спільній заяві посольств країн та представництва ЄС в Україні, передає "Укрінформ".

  Як стало відомо, держави привітали Україну з важливими здобутками у боротьбі з корупцією, а також " вражаючими кроками, що були зроблені після Революції Гідності, включно з ухваленням поправок до Конституції, що стосуються судочинства та антикорупційного законодавства, заснуванням спеціалізованих антикорупційних органів, а також успішним запровадженням системи електронного декларування майна".

  "Ці заходи можуть стати внеском, що посилить громадську довіру до роботи державних посадовців, і ми віддаємо шану владі та громадянську суспільству України за їхню самовідданість і напружену роботу, котрі зробили можливим гідний довіри процес реформ", - йдеться у тексті заяви.

  Читайте також: В НАБУ відкрили перші кримінальні провадження після аналізу е-декларацій

  Водночас, у документі наголошується, що ці здобутки все ще потребують подальших зосереджених зусиль всіх зацікавлених сторін в Україні для збереження позитивної динаміки наступного року.

  "Наполегливо закликаємо до проведення незалежної та достовірної перевірки поданих електронних декларацій. Ми також розраховуємо, що органи влади України забезпечать незалежність і адекватне ресурсне постачання Національному антикорупційному бюро (НАБУ), Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі (САП) і Національному агентству з питань запобігання корупції (НАЗК). Надзвичайно важливо, щоб компетенція та повноваження цих спеціалізованих відомств повністю поважалися усіма державними інституціями", - зазначили інституції.

  Крім того, США, Канада та ЄС також закликали українську владу завершити процес заснування нового Відомства з повернення активів, одержаних від корупційних та інших злочинів, щоб ця установа могла розпочати свою діяльність на початку 2017 року та перейти до виконання своїх "критично важливих завдань".

  "Наголошуємо на важливості завершення процесу створення Державного бюро розслідувань (ДБР) у прозорий спосіб, який би забезпечив його незалежність і довіру до нього. Також закликаємо уповноважені органи влади прискорити процес створення нової фінансової поліції, яка відіграватиме вагому роль у боротьбі із корупцією", - підкреслюється у документі.

  Дивіться також: НАЗК стало органом вибіркових політичних переслідувань - Центр протидії корупції

  Попередній матеріал
  Для України вигідніше, щоб рішення щодо призупинення безвіз приймав Європарламент – Шлінчак
  Наступний матеріал
  СБУ попередила сім спроб контрабанди товарів до "ДНР"
  Loading...

  Центр протидії корупції: НАЗК стало органом вибіркових політичних переслідувань

  Антикорупційна прокуратура повернула НАБУ підозри у справі "чорної бухгалтерії" Партії регіонів – Ситник

  За рік роботи НАБУ встановило, що Україні завдано збитків на 2 мільярди – Ситник

  В НАБУ відкрили перші кримінальні провадження після аналізу е-декларацій