5 канал

У Європарламенті пояснили, чому острівним державам дають безвіз, а Україні – поки що ні

  Прив'язка отримання українцями безвізу до нового механізму призупинення безвізових режимів є ініціативою Ради ЄС

  У Європарламенті не вважають політикою подвійних стандартів безпідставну затримку скасування візових режимів з Україною і Грузією на тлі завершення візової лібералізації для деяких інших країн, навіть без нового механізму призупинення. Про це на запитання власного кореспонденту "Укрінформу" у Брюсселі заявила доповідач з питань візової лібералізації у Європарламенті Марія Габріел.

  Про це вона сказала, коментуючи заплановану на 1 грудня ратифікацію законодавчим органом ЄС двосторонніх угод про скасування візових режимів із п'ятьма острівними державами в Океанії, зокрема із Кірібаті, Соломоновими островами, Мікронезією, Тувалу та Маршалловими островами.

  "Я хочу сказати чітко: тут немає суперечностей. Коли йдеться про ці маленькі острови, то рішення щодо них вже були ухвалені раніше, але не цього тижня. Це різні ситуації, порівняно з Україною та Грузією", – наголосила болгарський політик.

  Габріел відзначила, що Європарламент зі свого боку на даному етапі схвалив усі рішення для скасування візових вимог українцям і грузинам, а прив'язка цього процесу до нового механізму призупинення безвізових режимів є ініціативою Ради ЄС.

  Габріел акцентувала увагу, що новий механізм призупинення буде застосовуватися до усіх країн, з якими ЄС має безвізові режими, а відтак, за її словами, нинішня ситуація відносно України і Грузії не є політикою подвійних стандартів. Водночас, слід зазначити, що безвізові режими ЄС з острівними державами почали тимчасово діяти одразу після підписання двосторонніх угод, тобто ще до затвердження Європарламентом.

  Як повідомляв 5.ua, вчора, 29 листопада 2016 року, стало відомо, що в Європарламенті "механізм призупинення" за складеним розкладом мають розглянути тільки в січні 2017 року. Натомість у Європарламенті сказали, що розглядають практичну можливість ухвалити новий механізм призупинення безвізових режимів з третіми країнами на пленарні сесії у грудні.

  Попередній матеріал
  У Польщі стався землетрус – загинули шахтарі, які були під землею
  Наступний матеріал
  У Туреччині внаслідок пожежі у шкільному гуртожитку загинули 11 дітей

  Безвіз для України: чому в ЄС сьогодні не ухвалили механізм призупинення

  Безвіз для українців: У Європарламенті "механізм призупинення" розглянуть тільки в січні 2017 року

  Сьогодні у ЄС обговорять новий "механізм призупинення" безвізового режиму

  Безвіз для України, Грузії й Косово: У Брюсселі обговорять "механізм призупинення"

  "Безвіз і нині там": Із якими настроями Київ і Старий Світ підходили до саміту Україна–ЄС

  Іспанія виступає за негайне надання українським громадянам безвізового режиму – прем'єр-міністр