Безвіз
Безвіз ar.volyn.ua

Комітет представників країн ЄС затвердив механізм, що розблокує безвіз для України

  Протягом періоду призупинення Єврокомісія має знайти вирішення ситуації, що призвела до призупинення безвізу

  Комітет представників країн ЄС затвердив від імені Ради ЄС компромісний текст, погоджений з Європейським парламентом, щодо механізму призупинення безвізового режиму. Про це повідомляє "Українська Правда".

  "Ця угода є збалансованою, а це надзвичайно важливо для ефективності й довіри до політики лібералізації візового режиму ЄС. Нинішній механізм призупинення недостатній, і тепер буде покращений. Водночас той факт, що ми досягли угоди, має відкрити двері для подальшого прогресу лібералізації візового режиму, переговорів з іншими країнами, які відповідають всім необхідним вимогам", - наголосив міністр внутрішніх справ Словаччини, яка головує у Раді ЄС.

  Як повідомляється, після погодження угоди постанову буде направлено до Європейського парламенту на голосування в першому читанні й для прийняття Радою ЄС. Головною метою переглянутого регламенту є зміцнення механізму призупинення.

  "Державам-членам буде легше повідомити про обставини, які можуть спричинити призупинення дії, шляхом включення Єврокомісії в механізм з власної ініціативи, і доручивши комісії направляти щорічні доповіді Європарламенту і Раді ЄС щодо того, чи продовжують треті країни відповідати необхідним безвізовим критеріям", – йдеться в повідомленні.

  Зазначається, держави-члени та Єврокомісія зможуть ініціювати механізм призупинення. Комісія буде займатися моніторингом ситуації у країнах, що мають безвізовий режим з ЄС, і звітуватиме Європарламенту та Раді ЄС про те, чи відповідають країни умовам надання безвізового в'їзду. Єврокомісія матиме один місяць на те, щоб прийняти рішення про призупинення безвізового в'їзду протягом дев'яти місяців.

  Протягом періоду призупинення Єврокомісія спільно з зацікавленими країнами має знайти вирішення ситуації, яка призвела до призупинення дії безвізу.

  "Якщо ситуація не зміниться, то Єврокомісія не пізніше двох місяців до закінчення 9-місячного терміну може представити пропозицію продовжити тимчасове відновлення візового режиму на додатковий період до 18 місяців. Європарламент і держави-члени ЄС можуть заперечувати проти цього рішення", – зазначається у повідомленні.

  Нагадаємо, перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко розповіла, чим ризикує ЄС через зволікання з безвізовим режимом для України.

  Попередній матеріал
  Ситник – про заяви Онищенка щодо підкупу нардепів: "Я б назвав це явкою з повинною"
  Наступний матеріал
  За рік роботи НАБУ встановило, що Україні завдано збитків на 2 мільярди – Ситник
  Теги:
  Loading...
  Комітет Європарламенту сьогодні розгляне механізм призупинення безвізу

  Комітет Європарламенту сьогодні розгляне механізм призупинення безвізу

  Компроміс щодо механізму припинення безвізу знайдений – Порошенко

  Компроміс щодо механізму припинення безвізу знайдений – Порошенко

  Безвіз для українців: У Європарламенті сподіваються ухвалити "механізм призупинення" ще у грудні – ЗМІ

  Безвіз для українців: У Європарламенті сподіваються ухвалити "механізм призупинення" ще у грудні – ЗМІ

  Безвіз для України: чому в ЄС сьогодні не ухвалили механізм призупинення

  Безвіз для України: чому в ЄС сьогодні не ухвалили механізм призупинення