bykvu.com

Геращенко розповіла, чим ризикує ЄС через зволікання з безвізовим режимом для України

  Наші партнери так само мають виконувати свої зобов’язання

  Перший заступник Голови Верховної Ради України Ірина Геращенко переконана, що Європейський Союз ризикує довірою українського суспільства, зволікаючи з наданням Україні безвізового режиму. Таку думку вона висловила в коментарі УНІАН під час перебування у складі української делегації в штаб-квартирі НАТО, де під час зустрічей союзники, серед іншого, цікавилися ходом вирішення цього питання.

  "Альянс також цікавить діалог з ЄС щодо безвізового режиму. Якщо говорити про настрої в українському парламенті, то ми висловлюємо більш помірковану позицію. Вона є чіткою – Україна виконала все, і сьогодні не може бути жодного пояснення з боку ЄС, чому штучно затягується процес надання безвізового режиму", – констатувала перший віце-спікер.

  Геращенко наголосила, що ситуацію, яка склалася, "важко пояснити українському суспільству". "Буде великою помилкою, якщо ЄС буде зволікати з наданням безвізового режиму, і це буде історична помилка, тому що це може призвести до втрати довіри до ЄС з боку українського суспільства. Це, по-перше, буде втрата довіри, чому будуть аплодувати в РФ, а по-друге, довіра важко відновлюється. Тому цього не можна допускати", – наголосила вона.

  На переконання Геращенко, в "нашому діалозі в партнерами потрібно чесно говорити не тільки про нашу позицію, що ми "не розуміємо і не сприймаємо", але й надавати інформацію про те, як це сприймає українське суспільство".

  "Йдеться не про образи політиків, а про людей. Україна змінилася, змінилася і Європа. Але не змінилися правила та принципи. Ми говоримо про виконання принципів та домовленостей", – констатувала перший заступник голови ВР.

  Водночас Геращенко наголосила, що "зараз м'яч на стороні Брюсселя". "Ми з повагою ставимося до європейської сторони, коли вони говорять, що ми маємо виконати нашу частину зобов’язань. Але і ми говоримо, що наші партнери так само мають виконувати свої зобов'язання. Україні все не просто дається, але, можливо, в цих випробуваннях ми загартовуємося як країна і здобуваємо право голосу. Це дорогого коштує", – сказала політик.

  Як повідомляв 5.ua, 1 грудня 2016 року в ЄС пояснили Україні, чому першим надали "безвіз" країнам Океані. 

  Попередній матеріал
  Із 3 грудня в Україні вируватиме циклон "Тереза", очікується різке похолодання
  Наступний матеріал
  На Дніпропетровщині у ДТП загинуло п’ятеро людей

  Туск розповів, які країни ЄС відстоюють продовження санкцій проти Росії

  Саміт ЄС розгляне питання ратифікації Нідерландами української асоціації 15-16 грудня

  Експерт про безвіз з ЄС: Україна вчасно не скористалася вікном можливостей через своє недбальство

  "Не чекаючи безвізу, завоювали Європу!": Українcькі спортсмени виграли Чемпіонат Європи з CrossFit

  У ЄС пояснили Україні, чому першим надали "безвіз" країнам Океанії

  Геращенко розповіла, чим ризикує ЄС через зволікання з безвізовим режимом для України