Федеріка Могеріні
Федеріка Могеріні 5 канал

ЄС на боці України в питанні спорудження Кримського мосту – Могеріні

  Країни Європи ніколи не визнають окупації Криму Росією

  Спорудження Керченського мосту є порушенням суверенітету України, яке засуджує ЄС. Про таке заявила Верховний представник Євросоюзу із закордонних справ і політики безпеки Федеріка Могеріні.

  "Зведення мосту між Росією та Кримом відбулося без дозволу України – це ще одне порушення українського суверенітету. Коли порушується міжнародне право, український суверенітет і цілісність, ЄС стоїть на боці українського народу", – зазначила Могеріні.

  Крім того, Верховний представник ЄС додала: Євросоюз ніколи не визнає окупації Криму Росією. Це питання принципів і цінностей, щодо яких усі європейські держави погодилися в Гельсінки ще в 1975 році. 

  "Ми не визнаємо і не визнаватимемо незаконної анексії Кримського півострова Російською Федерацією. Перше і головне – це питання принципів, цінностей, щодо яких усі європейські держави погодилися в Гельсінки в 1975 році. Ми всі погодилися з основоположними принципами, що наші кордони не можуть бути змінені за допомогою військової сили", – наголосила Могеріні.

  Як повідомляв 5.UA, церемонія відкриття транспортного переходу через Керченську протоку відбулася 15 травня. Першою мостом з Кубані в анексований Крим проїхала колона будівельної техніки на чолі з КамАЗом, яким кермував президент Росії Володимир Путін.

  Згодом ЄС офіційно запровадив санкції проти компаній, які брали участь у будівництві Керченського мосту.

  Попередній матеріал
  Супрун розповіла, як боротися з осінньою депресією
  Наступний матеріал
  Близько 80 обшуків і 140 арештів: правозахисники порахували, скільки разів РФ порушила права людини в Криму
  Loading...