Роман Сущенко, журналіст і політв'язень Кремля (2016-2019), депутат Черкаської обласної ради від "Євросолідарності"
Роман Сущенко, журналіст і політв'язень Кремля (2016-2019), депутат Черкаської обласної ради від "Євросолідарності" 5 канал

Є ризик, що на базі закону про референдум "п'ята колона" спробує змінити вектор розвитку України – Сущенко

Читайте по-русски
Журналіст і колишній в'язень Кремля пояснив, що змінилося в позиції "Європейської солідарності" щодо референдуму

Позиція "Європейської солідарності" щодо референдуму про вступ до НАТО і Євросоюзу не змінилася, але нещодавно ухвалений парламентом закон про референдум може використати "п'ята колона" для розгортання вектора розвитку України в бік Росії. Про це в ефірі ток-шоу "Дійові особи" на "5 каналі" сказав Роман Сущенко – журналіст, політв'язень (2016-2019), депутат Черкаської обласної ради від "Євросолідарності".

Відповідаючи на критику експертів, Сущенко пояснив, чому змінилася позиція "Євросолідарності" щодо закону про референдум, адже раніше політсила виступала за проведення референдуму щодо вступу до НАТО і Євросоюзу.

"Позиція щодо вступу до НАТО і ЄС – вона незмінна, непохитна і стала. Але щодо положень цього сумнівного закону і позову до Конституційного Суду – це абсолютно логічно, оскільки багато його положень потребують пояснень і більш розлогого тлумачення. По друге, вони несуть у собі великі виклики для України і її територіальної цілісності. В цей непростий час Україна у війні, і фактично створюється базис для розвитку внутрішніх проросійських сил", – сказав він.

Сущенко зазначив, що каже про політичні сили, які володіють потужним медіаресурсом і невеликою підтримкою певної частини суспільства.

"Найголовніше, вони виконують роль "п'ятої колони" в Україні. І це найбільший ризик, оскільки вони зможуть на базі цього закону діяти далі. Саботувати якісь речі, діяти проти розвитку України і вектора розвитку в бік Заходу", – зазначив колишній в'язень Кремля.

Окремо Сущенко відповів на запитання, чи дозволить закон про референдум поставити українцям запитання, яке розверне рух країни в іншому напрямі.

"Ризик дуже високий, оскільки ми всі бачили, що відбувалося з цими п'ятьма запитаннями ("5 питань від президента" Зеленського, – ред.), і тим паче з тим засиллям медіаресурсів, які грають на боці агресора. По друге, треба визнати, рівень критичного мислення не присутній скрізь у суспільстві. Освічені люди ще не вміють чітко оцінювати, чи це фейк, чи це дезінформація, чи це правда. І саме маніпуляція різними фактами, поняттями і подіями, безумовно, гратиме далі на руку як популістам, так і противникам незалежності України. І це найбільший ризик", – наголосив він.

Дивіться повний запис програми "Дійові особи":

Нагадаємо, 27 січня Верховна Рада України ухвалила законопроєкт про народовладдя у другому читанні. За це проголосувало 255 народних депутатів.

Попередній матеріал
В Одесі другий день не вщухає хуртовина – яка ситуація наразі в місті
Наступний матеріал
Оскароносний режисер Вінсент Ворд знімає фільм про українського тренера Віктора Коваленка – що відомо
Loading...