Віола фон Крамон
Віола фон Крамон Facebook

Якщо Україна хоче стати членом ЄС, усі задіяні мають працювати на одному боці – євродепутатка

Читайте по-русски
Віола фон Крамон наголосила, що боротьба з корупцією в Україні – має бути пріоритетом для самої України

Депутатка Європейського парламенту від Німеччини Віола фон Крамон-Таубадель в інтерв'ю "Суспільному" закликала українську владу об'єднати зусилля з опозицією та громадянським суспільством.

Вона також прокоментувала свою гостру реакцію на законодавчу ініціативу "слуг народу" Мар'яни Безуглої та Галини Третьякової щодо кримінальної відповідальності за міжнародну діяльність "без дозволу влади".

Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.

"Я віцеголова Парламентського комітету асоціації Україна-ЄС, і ми працюємо дуже тісно та успішно разом з усіма колегами у Верховній Раді. І я працюю в Україні не від учора, а майже 30 років. Тож знаю багатьох колег у Києві, а також у багатьох інших містах. І я знаю, що їм можна довіряти. Я знаю, що вони надійні, дуже досвідчені і достатньо обізнані. І коли я отримала посилання на цей так званий законопроєкт, я не могла собі уявити, що це правда. Я думала, що це робот. Я думала, що це бот. І ніхто ніколи не наважиться дискредитувати найкращих людей в країні. Я маю на увазі ті міжнародні чи неурядові організації, які виходять на міжнародну арену, щоб лобіювати Україну, щоб отримати більше зброї, щоб реформувати країну, щоб отримати більше грошей та інше. Я маю на увазі, що це найсильніші люди. Вони їдуть за кордон: до Брюсселя, Берліна, Парижа, Вашингтона, щоб працювати в інтересах України. Як ви можете їх карати? Як ви можете їх переслідувати? Я подумала, що той, хто подає такий закон, має бути божевільним", – обурилась євродепутатка.

Вона акцентувала, що якщо Україна хоче стати членом Європейського Союзу – необхідна впевненість, що всі задіяні до цього процесу "працюють на одному боці, а не відволікають увагу від реальних проблем".

Фон Крамон наголосила, що реальною проблемою є пошук додаткової зброї, додаткових грошей, як підтримувати економіку України.

"Нам потрібно зробити так, щоб Україна вижила. І для цього нам потрібна допомога всіх людей в країні. Нам потрібні громадські організації, нам потрібні солдати, ветерани, нам потрібні опозиційні політики так само, як і правляча партія. Тому нам потрібні всі, а не лише декілька людей в адміністрації президента. І я думаю, що це повинні розуміти люди тут, але також повинні дуже добре розуміти різні люди в Берліні, в Брюсселі, у Вашингтоні і скрізь", – каже вона.

Окрема вона зауважила, що боротьба з корупцією в Україні – в інтересах самої країни.

"Це не наш інтерес, це ваш інтерес. Ваші гроші виводяться в офшори, вашими податками зловживають у якихось приватних фондах і так далі. Тож це не мій інтерес, це ваш інтерес. І якщо ми в Європарламенті проголосуємо за 50 млрд на наступні 4 роки, так звану програму Ukraine facility, звичайно, я повинна пояснити моїм платникам податків, що ці гроші виділяються туди, куди вони повинні бути виділені… За останні дні, коли я спілкувалася з колегами з України, я побачила стільки корупційних схем, що мене трохи турбує, чи вдалося їх подолати. Без сумніву, багато людей працюють над цим. Але людей, які працюють над цим, переслідують, їм погрожують, і це те, що ми повинні змінити", – переконана депутатка Європейського парламенту.

Нагадаємо, раніше євродепутатка публічно обурилася ситуацією навколо законопроєкту "слуг народу" Безуглої і Третьякової щодо кримінальної відповідальності за міжнародну діяльність.

Дивіться також відео:

Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.

Попередній матеріал
Травив анекдоти, коли втратив ногу: снайпер ЗСУ про FPV-дрони та потенційну війну в Ічкерії
Наступний матеріал
Краса писанок Боснії і Герцоговини: чим відрізняються від українських – сюжет
Loading...
Група євродепутатів закликала Зеленського ветувати закон про е-декларації

Група євродепутатів закликала Зеленського ветувати закон про е-декларації

Необхідно почати передвступні перемовини між Україною та ЄС до кінця 2023 року – Порошенко на зустрічі з євродепутатами

Необхідно почати передвступні перемовини між Україною та ЄС до кінця 2023 року – Порошенко на зустрічі з євродепутатами

Колишня депутатка парламенту Швеції вступила до лав ЗСУ

Колишня депутатка парламенту Швеції вступила до лав ЗСУ