Як реагують на нові ядерні погрози кремля у Європі, і зокрема в НАТО? Про це розповів Михайло Прудник – політолог, керівник міжнародного відділу "5 каналу".
У НАТО надзвичайно занепокоєні новими ядерними погрозами путіна, позаяк вони фактично руйнують архітектуру безпеки, яка була створена після Другої світової.
"Я шкодую про сьогоднішнє рішення росії, що вона призупиняє участь у договорі New START. І відсьогодні, після цієї заяви, договір уже не чинний. Вся архітектура контролю за озброєннями зруйнована. Я рішуче закликаю росію переглянути своє рішення і поважати чинні домовленості", – сказав генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг.
Своєю чергою, держсекретар США Ентоні Блінкен заяви кремля назвав несерйозними і безвідповідальними.
Символічна зустріч НАТО, ЄС та України є надзвичайно важливою, адже зараз всі зусилля НАТО і ЄС об'єднують для того, щоб допомогти Україні. Йдеться передусім про надання озброєння.
"Те, що ми бачили сьогодні, – путін не готується до миру, він готується до війни і хоче її продовжувати. Він готується до наступу, і ми маємо підтримувати Україну. І це небезпека для всіх нас, якщо він виграє. путін вибрав цю війну, хоча ніхто не загрожував росії. Вона вирішила напасти на Україну, і ми – члени НАТО та ЄС – маємо підтримувати Україну", – наголосив Столтенберг.
"Ми повинні мати більше боєприпасів, замовити у представників оборонної промисловості, маємо забезпечити спроможності промисловості. Тому що ритм використання снарядів більший, ніж його виробництво. І це все робиться в рамках, що росія хоче зруйнувати систему безпеки. росія припиняє участь у договорі щодо ядерної безпеки, і це загроза для безпеки, яка була створена після Другої світової війни", – пояснив Жозеп Боррель.
росія офіційно готується відновити випробування ядерної зброї - заявив диктатор путін під час послання до Федеральних зборів. кремль тимчасово припиняє участь у Договорі про скорочення й обмеження стратегічних наступальних озброєнь, який підписали зі США у 2010-му році. Це єдина чинна ядерна угода між двома країнами.
Документ обмежує кількість стратегічних носіїв та ядерних боєголовок обох держав. росія може мати лише 700 таких боєприпасів, а США - 1550. Проте Стокгольмський інститут дослідження проблем миру твердить: ядерний арсенал москви щонайменше вдвічі перевищує дозволену межу. Договір також передбачає скорочення кількості міжконтинентальних балістичних ракет, балістичних ракет на підводних човнів та важких бомбардувальниках.
Документ повинен був діяти до 2026-го року. Проте путін, традиційно, звинуватив Вашингтон у розробці нових ядерних боєприпасів. І віддав наказ міноборони й "росатому" готуватися до випробування власної атомної зброї. Але, мовляв, першим кремль цього не робитиме. Також диктатор заявив, що не пускатиме американських інспекторів на російські ядерні об'єкти, як це передбачала угода.
Нагадаємо, у вівторок, 21 лютого 2023 року, президент російської федерації володимир путін виступив з посланням до Федеральних зборів.
Як повідомляв 5.ua, не обійшлося і без кумедних конфузів від російської верхівки. Заступник голови радбезу росії дмітрій медведєв не втримався і заснув.
Підтримайте журналістів "5 каналу" на передовій.
- Робіть свій внесок у перемогу – підтримуйте ЗСУ.
Головні новини дня без спаму та реклами! Друзі, підписуйтеся на "5 канал" у Telegram. Хвилина – і ви в курсі подій.