ДБР
ДБР znaj.ua

Як Порошенко сам у себе захоплював владу – опубліковано текст недолугої "підозри"

Читайте по-русски
Проект підозри викликає сумніви в об'єктивності, адже до тексту є як юридичні, так і суто логічні питання, кажуть експерти

Проект підозри, яку ДБР підготувала для п'ятого Президента Петра Порошенка, викликає сумніви в обґрунтованості та об'єктивності. Про це йдеться у редакційній статті видання "Українська правда", яка отримала у розпорядження проект підозри.

Ярослав Зейкан, адвокат із 40-річним досвідом, партнер юридичної компанії Equity, який на прохання УП проаналізував документ, робить висновок – проект підозри викликає сумніви в об'єктивності, адже до тексту є як юридичні, так і суто логічні питання.

У підозрі йдеться про призначення президентом Порошенком двох членів ВРП та заступника Голови служби зовнішньої розвідки.

Зейкан зауважив, що ДБР вважає, нібито Порошенко захопив владу "наперед", тобто розраховуючи утримати її після програшу на виборах. Але на момент "злочину" Порошенко і так обіймав посаду глави держави. Тобто виходячи з логіки ДБР, Петро Порошенко сам у себе захопив владу.

"Порошенко на той момент був президентом, законно обраним народом України. І за таких умов, звичайно, йому вже ніяку владу захоплювати не було потреби, адже він уже був президентом і діяв відповідно до повноважень", – наголошує юрист.

За його словами, ще одна особливість підозри – матеріальна шкода, яка має бути результатом злочину. У випадку з Порошенком ДБР вирішило, що ця шкода – у зарплатах, виплачених призначених Порошенком посадовцям. Зейкан також запевняє, на практиці це не може вважатись шкодою, бо люди отримували заробітну платню за фактично виконану роботу.

"Вони одержували заробітну плату за виконувану роботу, так що тут ніякої шкоди немає. Це є загальна практика, Бог знає, ще з радянських часів: коли людина все-таки займала ту посаду, виконувала ці функції, то це не може рахуватися шкодою", – йдеться у повідомленні.

Зейкан також говорить, що сумнівною виглядає і "експертиза", на яку начебто посилається ДБР, – зазначає адвокат. Саме вона має визначити, скільки саме начебто втратила держава через дії Порошенка.

"Там є нібито посилання на експертизу – ні номера, ні дати. Значить, посадова особа, виходить, переконана в тому, що експертиза буде така, яка потрібно. Це насторожує", – зазначає експерт.

Як повідомляв 5.UA, "Нью-Йорк Таймс" про справи проти Порошенка сказав, що це "політично мотивована помста".  

Попередній матеріал
Супрун про можливу відставку керівництва МОЗ: "Знову відбувається заміна архітектора і бригади"
Наступний матеріал
Катував українців: політв’язню, якого звільнили з ОРДЛО, повідомили про підозру
Loading...