Петро Порошенко
Петро Порошенко 5 канал

"Ви брешете щодо статистики заражень, тяжких хворих, померлих": Порошенко про дії влади у боротьбі з коронавірусом

Читайте по-русски
Лідер "Європейської солідарності" назвав три кроки для подолання пандемії

П'ятий Президент України Петро Порошенко розповів, що він щодня отримує 20-30 дзвінків від хворих на коронавірус з проханням про допомогу. Про це політик сказав в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі".

"Інколи навіть з панікою кажуть: "Допоможіть, дуже тяжкий стан перебігу хвороби" і "Допоможіть врятувати, бо ми не маємо ліків, не маємо можливості госпіталізувати", – зазначив Петро Порошенко.

Він наголосив, що сьогодні отримав дзвінок від двох політиків з проханням допомогти.

"Отримав дзвінок від Володимира В'ятровича (народний депутат від фракції "Європейська солідарність", – ред.) про те, що голова фракції в Долині Івано-Франківської області в дуже тяжкому стані, нетранспортабельний і ми маємо щось зробити для того, щоб його врятувати. Через дві години надходить дзвінок від Костянтина Єлісєєва (заступник голови Адміністрації Президента України з 2015 по 2019 рік, – ред.), що в нього вже дев'ятий день не збивається температура нижче 38,5 градусів, є проблеми з аналізом крові, треба терміново госпіталізувати, але є проблема з госпіталізацією в ліжко с киснем", – розповів Петро Порошенко.

Політик також зауважив, що чинна влада каже неправду українцям про відсутність проблем у сфері боротьби з коронавірусом.

"Ці проблеми мають розв'язуватися автоматично. І тому, коли мені кажуть, що рівень статистики 6-8 тис. хворих за день, у мене таке враження, що ці 6 чи 8 тис. прямо навколо нас, і вони стосуються лише наших знайомих. І тому кажу, що ви (влада, – ред.) брешете! Ви брешете щодо статистики захворювань, ви брешете щодо статистики тяжких хворих, ви брешете щодо статистики ліжок і ви брешете щодо статистики померлих. Найдіть можливість чесно розмовляти з власним народом", – наголосив Порошенко. 

Він також зазначив: спілкування з людьми переконує його, що ситуація в країні набагато жахливіша і саме це спонукає його займатися волонтерською діяльністю, а саме – кисневими концентраторами, захисними костюмами, ліками, тестами і переговорами щодо допомоги українцям.

"Я хочу наголосити, що пандемія може зникнути. Принаймні дії компетентної влади багатьох країн світу дають на це велику надію. Що має зробити будь-яка влада, у тому числі і влада українська. Позиція перша: має бути проведене тотальне одномоментне тестування. Повинні бути задіяні всі ресурси лабораторій, щоб визначити точки концентрації розповсюдження пандемії коронавірусу. Позиція друга: щоб ми одночасно мали можливість забезпечити моніторинг тих, у кого тестування буде позитивним. Тотальна позиція для того, щоб перевірити одразу всі контакти, інакше тестування не має сенсу. Це для того, щоб сконцентрувати тих, хто мав контакти з позитивними тестами на коронавірус. Позиція третя: терміново вакцинувати решту", – розповів лідер "Європейської солідарності".

Він додав, що влада повинна провести тотальне тестування українців до березня 2021 року і Україна має можливість розробити програми, які б забезпечили ізоляцію тих, у кого результат тесту буде позитивним.

"Починаючи з кінця березня ми маємо можливість протестувати левову частку українців для того, щоб для групи ризику забезпечити розрив ланцюга і зупинити розповсюдження хвороби. Бо будь-які позиції по локдауну і будь-які позиції по ізоляції мають бачити світло в кінці тунелю. І світло в кінці тунелю – це вакцинація", – підсумував Петро Порошенко.

Дивіться повний випуск ток-шоу "Велика політика":

Нагадаємо, що 29 грудня в Україні набув чинності закон, який дає можливість прискорити доступ до вакцини від COVID-19.

Попередній матеріал
Прикриваючи Татарова та підозрюваних "слуг", Зеленський став учасником корупційного процесу – Порошенко
Наступний матеріал
"У нас усі мають бути на локдауні, окрім "кварталу" Зеленського" – лідер "ЄС"
Loading...

Перемоги 2020: лікарі в епоху COVID-19, Російсько-українська війна та карантин – ток-шоу "Країна"

На догоду Путіну: у Білорусі розпочалася вакцинація російською вакциною

Удвічі більше: Україна отримає 16 млн доз вакцини від коронавірусу в рамках COVAX

Коронавірус у світі: Індонезія закриє кордони для іноземців, а в Угорщині створили електронний COVID-паспорт

Сенсаційне зізнання Петра Порошенка – "Велика політика"

"Це природний процес": у ВООЗ прогнозують нові мутації коронавірусу