Закон України
Закон України president.gov.ua

Всупереч закону: Офіс президента ігнорує запити журналістів понад місяць – ЗМІ

  Читайте по-русски
  Запити "Української Правди", надіслані в ОПУ, з 25 червня ніким не читалися і жоден з телефонів не відповідав

  Офіс президента Володимира Зеленського понад місяць не відповідає на запити "Української правди" про відвідувачів глави держави та законопроекти, які він підписав. Про це пише сама УП.

  25 червня УП надіслала в Офіс Зеленського прохання надати перелік відвідувачів за перший місяць після інавгурації, посилаючись на те, що раніше у відомстві обіцяли надавати такі списки. Також УП попросила повідомити, чи приходили у відомство конкретні топ-посадовці та олігархи.

  Запит, відправлений 5 липня, стосувався кількості підписаних та ветованих президентом законів. Також УП просила пояснити, чому Зеленський не ухвалює жодного рішення щодо закону "Про тимчасові слідчі комісії і тимчасові спеціальні комісії Верховної Ради України", в якому передбачені положення щодо запровадження процедури імпічменту президента.

  Як наголошує видання, відповідно до закону "Про доступ до публічної інформації", відповідь має бути надана не пізніше 5 робочих днів з дня отримання запиту. В разі потреби цей строк можливо обґрунтувано продовжити до 20 робочих днів, надіславши при цьому письмове попередження.

  Таких попереджень УП не отримувала і тому 11 липня намагалась дізнатися, коли чекати відповіді і чому вона досі на надійшла.

  Однак у канцелярії Офісу президента сказали, що не відповідають за листи, які надходять на адресу прес-служби. Те саме відповідали за всіма номерами телефонів, які давали в ОПУ. При цьому офіційного номера прес-служби на сайті відомства немає. Представниця прес-служби попросила ще раз надіслати запити.

  Знов не отримавши відповіді, УП спробувала зв’язатися з канцелярію 2, 5 і 6 серпня. Однак там не відповідали на телефонні дзвінки. 6 серпня представниця прес-служби Офісу попросила продублювати запити.

  Нагадаємо, що, на думку експертів, суспільство стало заручником протистояння між очільником ОПУ та міським головою Києва. Так політичний оглядач Олексій Мінаков охарактеризував резонансну "заяву Богдана" про звільнення.

  Попередній матеріал
  Надмірна вага може нашкодити здоров'ю – Супрун розповіла, як саме
  Наступний матеріал
  "Підступно": на вбивство бойовиками 4-х українських армійців відреагував секретар РНБО
  Loading...