Газ для населення
Газ для населення Shutterstock

ВР доручила Кабміну вирішити проблему високих тарифів: подробиці

  Читайте по-русски
  Крім цього, уряд має удосконалити механізм субсидій

  Верховна Рада доручила Кабінету Міністрів вивчити та представити пропозиції щодо внесення змін до законодавства для завершення нинішнього опалювального сезону, що допоможе знизити тарифи на "комуналку".

  За відповідну постанову № 4650 "Про заходи, спрямовані на соціальний захист населення, у зв'язку з підвищенням цін (тарифів) на житлово-комунальні послуги" проголосували 337 народних депутатів України при необхідному мінімумі у 226 голосів.

  Як зазначив голова Комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус, також Кабмін протягом місяця має подати свої пропозиції щодо збільшення витрат на виплату субсидій, які передбачені у державному бюджеті на 2021 рік.

  "Проєктом постанови пропонується Кабінету Міністрів розглянути пропозиції та вжити ряд заходів щодо соціального захисту населення у зв'язку з підвищенням цін і тарифів на комунальні послуги. Також рекомендується спільно з енергетичним регулятором вивчити можливість впровадження додаткових форм державного регулювання цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та вдосконалити механізм підтримки вразливих споживачів", – сказав він.

  Як сказано у проєкті постанови Кабміну спільно з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, рекомендовано розглянути можливість запровадження державного регулювання тарифів на комунальні послуги, повернення пільгового тарифу на перші 100 кіловат спожитої електроенергії, впровадження окремого тарифу на електроенергію для тих, хто використовує її для опалення.

  Крім цього, уряд має удосконалити механізм субсидій у частині критеріїв надання та розміру адресної допомоги, а також розглянути можливість компенсувати витрати споживачам електроенергії, які використовували її для опалення.

  Антимонопольному комітету України Рада рекомендувала вжити заходів щодо недопущення антиконкурентних узгоджених дій та зловживання монопольним становищем на ринку суб'єктами господарювання, що надають житлово-комунальних послуг населенню.

  Нагадаємо, що прем'єр-міністр Денис Шмигаль пообіцяв до кінця опалювального сезону не підвищувати тарифи на тепло і гарячу воду.  Попередній матеріал
  МЗС ініціювало заходи щодо недопуску пропагандиста Тиграна Кеосаяна до України
  Наступний матеріал
  Верховна Рада ухвалила закон про Бюро економічної безпеки – що він передбачає
  Loading...

  "Українцям не потрібні додаткові субсидії": депутат згадав слова уряду щодо обіцянок знизити тарифи

  Зе-падіння, хто саботує COVID-вакцинацію та що буде з тарифами – "Велика політика"

  Українцям компенсують подорожчання електроенергії: кому і як повернуть гроші

  Міненерго: За пів року побутові споживачі переплатили газзбутам 8,4 мільярда – подробиці

  Стало відомо, хто і як отримає компенсації за підвищену плату за електроенергію

  Ціна нижча ніж рекомендована: компанія "Нафтогаз" встановила ціну на газ у лютому