Юлія Клименко, "Голос"
Юлія Клименко, "Голос" 5 канал

"Вперше за 30 років гроші на медицину були, але уряд не зміг підготуватися до пандемії" – депутатка

Читайте по-русски
За дев'ять місяців до моменту, коли Україну накрила хвиля коронавірусу, уряд не спромігся адекватно забезпечити лікарні необхідними для лікування обладнанням та засобами, вважає депутатка Юлія Клименко

Повна нездатність уряду і особисто міністра охорони здоров'я Максима Степанова підготувати медичну систему до спалаху захворюваності на коронавірус з початку 2020 року до жовтня є вироком для уряду. Про це в ефірі ток-шоу "Велика політика" на "5 каналі" заявила депутатка фракції "Голос" Юлія Клименко.

"Неефективне державне управління плюс непрофесійний міністр охорони здоров'я в час пандемії – це вирок. Чому? Бо якщо у вас був неефективний уряд, але хоча б дуже ефективний міністр охорони здоров'я, можливо, можна було б якось вийти з ситуації", – сказала вона.

Депутатка зауважила, що повністю поділяє думку в.о. міністра економіки України Павла Кухти (2020) стосовно провалу уряду у боротьбі з пандемією коронавірусу.

"Це був перший рік за 30 років, коли гроші були. Не було проблеми відсутності грошей, як завжди в нас буває. Ні на освіту, ні на медицину ніколи не вистачає грошей… 67 мільярдів було виділено, але не витратити і не підготувати медичну систему до пандемії за дев'ять місяців – це просто катастрофа", – наголосила Клименко.

Вона уточнила, що за наявними в неї відомостями, наразі з виділеної суми досі лишаються не витраченими близько 22 мільярдів гривень, але значна частина лікарень досі не готова до адекватного надання допомоги ковідним пацієнтам.

"Для того, щоб у вересні купити ШВЛ чи якесь медичне обладнання, треба починати у березні. Ну ніякого планування. Я вже не кажу про 300% медикам. Це було абсолютно проблема міністра охорони здоров'я, який не зміг правильно розподілити і не знає, як правильно розподіляти кошти. Таким чином люди їх отримали аж у вересні місяці", – пояснила вона.

Клименко додала, що зараз країни Європи запрошують українських лікарів і при наявному рівні оплати праці медиків у новому році є ризик, що хворих не буде кому лікувати.

"У нас не буде лікарів – вони поїдуть зараз на зарплату в півтори-дві тисячі євро в Німеччину і в Польщу. Це після того, як над ними фактично познущалися в 20-му році. Це проблема винятково Степанова і великого, неефективного уряду, який абсолютно ні на що не спроможний", – вважає вона.

Дивиться повний запис програми "Велика політика":

Нагадаємо, 22 грудня в Офісі президента заявили, що в Україні немає проблем з забезпеченням лікарень киснем і ШВЛ, це "медіа розганяють істерику". Наявність проблеми визнали тільки в муніципальних лікарнях.

 

Попередній матеріал
Степанов має нести відповідальність за провал медичної системи у боротьбі з коронавірусом – Кухта
Наступний матеріал
"Святкуйте, ми вас прикриємо": який настрій на українських позиціях біля Авдіївки перед Новим роком
Loading...