Курт Волкер
Курт Волкер прес-служба Міноборони

Волкер пояснив, чому війна охопила лише один регіон України

Російськомовні люди живуть у різних регіонах України, але там не виникає жодних конфліктів, зауважив Курт Волкер

У контексті конфлікту на сході України про жодну громадянську війну не йдеться. Наголосив на цьому спеціальний представник США з питань України Курт Волкер в інтерв'ю виданню Deutsche Welle.

"Безумовно, це не громадянська війна", – заявив Волкер.

Він також зауважив, що російськомовні люди живуть у різних регіонах України, і між ними не виникає конфліктів, немає дискримінації. Натомість конфлікт зачепив лише один регіон країни.

"Чому? Тому що він почався з гібридної війни, з дрібномасштабного вторгнення Росії в Україну", – переконаний спецпредставник США.

І поки Росія заперечує свою безпосередню участь у конфлікті на сході, ситуація не вирішиться, каже дипломат.

Водночас, за словами Волкера, Росія не змогла досягти своїх цілей у конфлікті на сході України. Так, "Росія сподівалася привести до влади більш дружній уряд в Києві, щоб утримати Україну у сфері свого впливу", однак це спричинило протилежний ефект.

"Я вважаю, що все завершилося трагедією, оскільки дуже багато людей постраждали внаслідок цього конфлікту. Більше десяти тисяч людей загинули і понад мільйон людей стали вимушеними переселенцями, проте Росія своїх цілей в Україні не досягла", – підкреслив американський дипломат.

Він вважає: РФ не планує окупувати всю територію України, а переслідує радше політичні цілі. Зокрема, "дестабілізувати Україну, впливати на політику Києва і спробувати вбити клин між Україною і Заходом".

Говорив Курт Волкер і про Мінський формат. Зокрема, він зазначив, що перемовини "не померли, а Мінські угоди дуже важливі".

Водночас, на його думку, Мінські домовленості є тим інструментом, згідно з яким "Росія підтверджує свою прихильність до відновлення суверенітету і територіальної цілісності України". А от в Україні вважають, що вони провалилися, адже не призвели до завершення конфлікту, зауважив представник США.

Він прокоментував тезу про те, що санкції проти РФ не працюють.

"Я би так не сказав. Я би сказав, що вони не спрацювали, але це інше. Думаю, в Росії багато хто усвідомлює, що санкції негативно впливають на їхню країну. І вплинуть ще більше, якщо обмежувальні заходи продовжуватимуть", – зазначив Волкер.

Нагадаємо, 23 січня спецпредставник США Курт Волкер прибув в Україну. Зустрівся, зокрема, із Президентом Петром Порошенком та начальником Генштабу Віктором Муженком. Під час переговорів із Порошенком було визначено "абсолютні пріоритети" щодо ситуації на Донбасі. Згодом Волкер та секретар РНБО Олександр Турчинов обговорили закон про реінтеграцію Донбасу.

Дивіться також фотогалерею за темою: 

Черговий доказ "іхтамнєт": у зоні АТО виявили схрон боєприпасів з РФ – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Тука спрогнозував, коли жителі ОРДЛО зможуть отримати український паспорт на лінії зіткнення
Наступний матеріал
"Вилучили п'яту кулю": в якому стані поранений під час стрілянини в Одесі коп
Loading...