Сергій Рахманін
Сергій Рахманін 5 канал

"Влада вже має готуватися до захисту": депутат про санкції щодо телеканалів Медведчука

Читайте по-русски
Нардеп Сергій Рахманін вважає, що у Верховного Суду буде дуже багато запитань щодо рішення РНБО

Якби в рішенні РНБО йшлося про те, що санкції впроваджуються за інформаційну загрозу національній безпеці, то все було б трохи простіше, але тут дуже складна ситуація. З такою думкою в ефірі ток-шоу "Політклуб з Віталієм Портниковим" на "5 каналі" виступив народний депутат від фракції "Голос" Сергій Рахманін.

"Коли пан Медведчук говорив про те, що запровадження цих санкцій суперечить чинному законодавству, то це не так. Тому що закон дозволяє РНБО запроваджувати санкції щодо суб’єктів терористичної діяльності. У випадку секторальних санкцій, справді, потрібна Верховна Рада і її затвердження протягом 48 годин. У випадку, якщо йдеться про суб’єктів терористичної діяльності, то згода і постанова Верховної Ради не потрібні. Для цього достатньо зібрання РНБО і відповідного рішення", – розповів він.

Політик зауважив, що в цьому випадку справді є нюанси.

"По-перше, це рішення має затверджувати засідання РНБО, а у Верховного Суду виникне цілком резонне запитання: чи можна вважати те, що відбулося, засіданням РНБО? Оскільки спочатку була інформація з відкритих джерел, а потім Дмитро Разумков підтвердив, що засідання, як такого, не було. Він просто прийшов, йому дали документ і запропонували його підписати", – сказав нардеп.

На його думку, в цьому рішенні є другий сумнівний момент щодо суб'єктів терористичної діяльності.

"Якщо йдеться про суб’єкти терористичної діяльності, то це означає, що Тарас Козак і телеканали, щодо яких запровадили санкції, також є суб’єктами терористичної діяльності, але чи є достатніми підстави в СБУ стверджувати, що вони є такими суб’єктами? І якщо це так і ці докази залізобетонні, тоді пояснить мені, будь ласка, якщо пан Козак терорист, а відповідно до рішення РНБО це так, де підозра пану Козаку?", – запитав Сергій Рахманін.

За його словами, немає кримінального провадження, у якому б фігурували ці юридичні особи чи конкретна фізична особа, що теж дивно.

"Генеральний прокурор Ірина Венедіктова є членом РНБО. Якщо вона вже підписала це рішення, то цілком логічно було б, щоб з’явилася підозра і кримінальне провадження. Я не кажу, що є прогалини, але вже зараз є питання, яке точно поставить Верховний Суд. І якщо влада вже наважилася на такий крок, то вона має готуватися до того, щоб захищати свою позицію", – підсумував Сергій Рахманін.

Дивіться повну версію програми:

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО про застосування санкцій проти нардепа "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака й телеканалів, що йому формально належать. Відповідне рішення РНБО ухвалила 2 лютого 2021 року. Згодом у ЄС підтримали санкції проти телеканалів NewsOne, "112 Україна" та ZiK.

Попередній матеріал
Терористичну діяльність Козака СБУ почала розслідувати ще за Порошенка – Турчинов
Наступний матеріал
Шквал вогню, міномети і снайпери: що відбувається поблизу окупованої Горлівки – сюжет
Loading...

Терористичну діяльність Козака СБУ почала розслідувати ще за Порошенка – Турчинов

Почав про санкції, закінчив – як завжди: що не так з новим відеоблогом Зеленського

"ОПЗЖ" ініціює імпічмент Зеленському: як у Раді відреагували на заяву – сюжет

Зеленський прокоментував слова Рабіновича про "епоху зеленого фашизму" в Україні

Зеленський: Для санкцій проти каналів Медведчука були залізобетонні причини

Кінець "Медведчук-TV": чому зараз, кому вигідно і що далі – "ПОЛІТКЛУБ" Віталія Портникова