Телебачення в Україні
Телебачення в Україні Shutterstock

Ліцензії телеканалів "112 Україна", NewsOne і ZIK не змогли анулювати: відома причина

  Читайте по-русски
  У майбутньому частоти телеканалів планують передати через оголошений конкурс

  Ліцензії заблокованих рішенням РНБО телеканалів медіахолдингу, офіційним власником яких є нардеп від "ОПЗЖ" Тарас Козак, усе ще діють, анулювати їх можливо лише в судовому порядку. Про це розповів член Нацради з питань телебачення і радіомовлення Олег Черниш, передає "Суспільне".

  "Ліцензії у них чинні. Поки що ліцензію та частоти телеканалів не будемо, скоріше за все, якимось чином використовувати. Бо це оголошення конкурсу, а зараз конкурс ми не можемо оголошувати", – повідомив він.

  Також Черниш додав, що ліцензії можна анулювати лише через суд та зазначив, що телеканали "112 Україна" та NewsOne не використовували телевізійні частоти.

  "ZIK – єдиний, що мовив у багатоканальній мережі "Зеонбуд", "112 Україна" та NewsOne частот не використовували. Це – супутникові канали, які глядачі могли дивитись через супутники і через пакети провайдерів", – розповів посадовець.

  При цьому він нагадав, що телеканали планують оскаржувати рішення РНБО в судовому порядку.

  "Вони вже заявили, що будуть оскаржувати це в судах, і суд буде приймати рішення щодо законності рішення. Хочу сказати, що РНБО прийняло рішення, яке потрібно було прийняти багато років тому. Це моя особиста думка, це не думка Нацради. Рішення РНБО, яке виконують і провайдери, ми будемо дивитись за цим, як виконують і оператори супутникового зв'язку", – зазначив Черниш.

  Офіційно рішення РНБО про блокування трьох телеканалів застосовано на підставі закону "Про санкції". У ньому вказаний вичерпний перелік того, до кого Україна може запроваджувати санкції. Відповідно до нього об'єктом санкцій можуть бути:

  • іноземна держава;
  • іноземна юридична особа;
  • юридична особа, яка знаходиться під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи-нерезидента;
  • іноземці;
  • особи без громадянства;
  • суб'єкти, які здійснюють терористичну діяльність.

  "Підставою для застосування санкцій також є вчинення іноземною державою, іноземною юридичною особою, юридичною особою, яка знаходиться під контролем іноземної юридичної особи чи фізичної особи-нерезидента, іноземцем, особою без громадянства, а також суб'єктами, які здійснюють терористичну діяльність, дій, зазначених у пункті 1 частини першої цієї статті, стосовно іншої іноземної держави, громадян чи юридичних осіб останньої", – мовиться в тексті закону.

  Нагадаємо, напередодні президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони про застосування санкцій проти нардепа "Опозиційної платформи – За життя" Тараса Козака та телеканалів, що йому належать. Відповідне рішення РНБО ухвалила 2 лютого 2021 року.

  Попередній матеріал
  Південний ГЗК скоротив викиди в атмосферу на 96% після закриття агломераційного цеху
  Наступний матеріал
  "Кейс винятковий, але своєчасний": міністр інформполітики про запровадження санкцій проти каналів Медведчука
  Loading...

  Санкції проти проросійських каналів: чому не голосував Разумков та як реагують у ВР – включення

  Ми підтримуємо рішення РНБО, направлене на захист України – Порошенко про санкції щодо каналів Медведчука

  Трансляцію телеканалів Медведчука один за одним припиняють сервіси на всіх платформах

  РНБО запровадила санкції проти соратника Медведчука та телеканалів 112, ZIK та NewsOne

  За проросійську риторику та розпалювання національої ворожнечі: Нацрада оштрафувала канал "112 Україна"

  "1+1" відкликав скарги — Geek Journal розблокували: що відомо