Україна як держава, що стримує російську агресію, не має права виділяти на Збройні сили менше, ніж 3% ВВП, заявив п’ятий Президент України, лідер "Європейської солідарності" на телеканалі "Еспресо".
"Ми не просто країна, яка прагне членства в Північноатлантичному блоці. Ми країна, яка перебуває у стані війни. Ми країна, яка 2014 рік зустріла із розграбованими Збройними силами і де-факто з відсутністю армії. І це вже визнано всіма, що за п’ять років ми збудували армію, яка посідає 10-те місце в Європі за рівнем боєздатності за оцінками найкращих світових, найавторитетніших військових експертів", – зазначив він.
За словами Порошенка, у 2019-2020 роках були згорнуті програми, започатковані за його каденції.
"Ми як зіштовхнулися зі стіною – абсолютна більшість програм, які нами були започатковані, починаючи з питання речового забезпечення, зірвані. Тендери, починаючи від військового взуття й закінчуючи бронежилетами, починаючи від кевларових шоломів і закінчуючи зимовим обладнанням. Були зірвані програми будівництва гуртожитків для військовослужбовців-контрактників, де залишилося профінансувати лише 20%. Зірвано будівництво полігонів. Розроблені спеціальні проекти, які нами були презентовані й доведені до постановки на озброєння – це і ракети "Вільха", і крилаті ракети "Нептун", і сучасна протитанкова зброя, і новітні системи радіоелектронної боротьби і багато іншого. Просто не були пущені в серію. А вони мали бути зроблені у 2020 році", – зазначив п'ятий Президент.
"Чому так трапляється? Тому що армія сьогодні не є пріоритетом ані чинного президента, ані чинної владної команди. Президент боїться власної армії, власних військовослужбовців, президент боїться ветеранів, боїться парадів. Президент не розуміє, чому це так важливо", – уточнив він.
За його словами, на Збройні сили України має йти більш ніж 3% ВВП, а на решту силових підрозділів – менш ніж 2%, але наразі збільшується фінансування лише для МВС, СБУ, Генпрокуратури та ДБР, причому на 40 та 60%.
"Звичайно, ми будемо не просто не голосувати за це, а й боротися проти цього. Ще можна щось поправити, ще можна, щоб почули. Держава, яка нездатна нагодувати власну армію, годуватиме чужу. І ми це вже дуже добре знаємо на прикладі Криму та Донбасу", – додав Порошенко.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони щодо пропозицій передбачити в Державному бюджеті на 2021 рік для сфери нацбезпеки і оборони не менш як 267 млрд грн.