Богдан Яременко
Богдан Яременко Богдан Яременко / Facebook

Експерт: Війну на сході неможливо врегулювати за допомогою Мінських домовленостей

В ефірі "5 каналу" голова фонду "Майдан закордонних справ" Богдан Яременко, аналізуючи кроки, які потрібно зробити українській владі, щоб Росія понесла відповідальність за конфлікт на сході України, заявив, що спроба вписати в законопроект миротворчу місію ООН виглядає як намагання регулювати події на Марсі

"Законопроект про реінтеграцію територій Донбасу, крім представників влади, ніхто не бачив. Максимум, що у нас є, це певні викладки у засобах масової інформації", – розповів Яременко.

За його словами, неможливо врегулювати конфлікт на підставі Мінських домовленостей, які також прописані у законопроекті, оскільки в них Росія не визнається стороною конфлікту, що і нівелює всі позитивні моменти, які несе цей законопроект.

"Цей закон, попри те, що називає Росію агресором, не визначає території, де відбувається конфлікт, тимчасово окупованими. Там знову ця гібридна логіка застосовується, коли нібито ми відбиваємо збройний конфлікт чи збройну агресію Російської Федерації, але не оголошуємо воєнного стану. Хоча у нас є закони, які передбачають, що на збройну агресію ми повинні відповідати низкою правових актів. В тому числі, введення воєнного стану", – розповів дипломат.

На його думку, поки не буде введений військовий стан хоча б на території конфлікту, правові основи для застосування Збройних сил та для мобілізації всіх ресурсів доволі сумнівні.

"Спроба вписати туди, про що нам говорять представники влади, миротворчу місію ООН якої немає, виглядає як спроба регулювати події на Марсі", – заявив Яременко.

Дивыться повне відео інтерв'ю:

Попередній матеріал
Туреччина зменшила ввізне мито на українську агропродукцію
Наступний матеріал
Найбільша литовська компанія зацікавилася будівництвом траси Миколаїв-Кропивницький
Loading...

"Кремль регоче": Як коментують західні журналісти "повернення" Саакашвілі в Україну

Зустріч Володимира Гройсмана з Ерве Мореєм - завершено

Президент Молдови обурений новою політикою України щодо нацменшин

Саакашвілі вважає, що перебуває в Україні легально і звинувачує поліцію у викраденні паспорта

Росія використовує великі військові навчання як прикриття для воєнних дій – генсек НАТО

"До суду ніхто не подавав, замість цього скоєний злочин": Порошенко про "прорив Саакашвілі"