5 канал

"Кремль регоче": Як коментують західні журналісти "повернення" Саакашвілі в Україну

Дехто навіть порівнює колишнього чільника Одеської ОДА із Леніним у 1917 році

Бажання колишнього голови Одеської ОДА та президента Грузії Міхеіла Саакашвілі потрапити на територію України – попри припинення його українського громадянства – викликало неабияку активність серед західних журналістів та оглядачів. Варто уточнити, що на момент написання цих повідомлень Саакашвілі ще знаходився у поїзді "Перемишль – Київ".

"Не можна не любити політику в Україні", – коментує кореспондент видання Telegraph у Москві Алек Лунь.

"Ленін у 1917-му, Саакашвілі у 2017-му – революціонери обирають потяги", – пише у Twitter журналіст-міжнародник Леонід Рагозін.

"Саакашвілі вважає поточну ситуацію своїм драматичним поверненням до української політики, але він просто робить себе м'ячиком з настільного тенісу для українських політичних сил", – пише викладач Королівського коледжу у Лондон Александр Кларксон. Він додає: "Рейтинг Саакашвілі менший за 5%, він не має мережі в українських регіонах, а допомагають йому люди, які хочуть його використати в своїх інтересах".

На думку журналіста канадського видання Globe and Mail Марка Маккіннона ситуація довкола Саакашвілі має викликати посмішку у Кремлі. "Революціонери 2004 року кидають виклик революціонерам року 2014-го, а Кремль у цей час регоче", – твітує Маккіннон.

Нагадаємо, 10 вересня після сутичок із прикордонниками, понад 1,5 тисячі осіб увірвалися з українського боку і занесли Міхеіла Саакашвілі на територію України через пункт пропуску "Шегині" у Львівській області. Як повідомив "5 каналу" речник ДПСУ Олег Слободян, під час цього масового прориву кордону, за уточненими даними, постраждали п'ять прикордонників та 11 поліцейських.

Пронесли, ігноруючи закон: як Саакашвілі з поплічниками проривався через український кордон – ФОТО

/
/
/
/
/
/
/
/
/
/

Надвечір 10 вересня – після силового прориву кордону – Саакашвілі, громадянство якого було призупинено, дістався Львова. Встиг прогулятися містом та поспілкуватися зі своїми прихильниками. Повечеряв і з міським головою Андрієм Садовим. Після чого Садовий заявив, що "гості" (так він назвав Саакашвілі і його команду) переночують у місті.

Попередній матеріал
Аграріям спростять реєстрацію податкових накладних
Наступний матеріал
Польща не зображатиме у нових паспортах Меморіал орлят у Львові