Зброя 'Укроборонпрому'
Зброя 'Укроборонпрому' Укроборонпром

Верховним Головнокомандувачем ЗСУ не може бути людина, залежна від наркотиків – Порошенко

Читайте російською
Наркотична залежність кандидата є прямою загрозою національній безпеці, наголосив чинний Президент України

Глава держави підкреслив, що людина, яка претендує на найвищу посаду в державі не повинна і не може мати наркотичну залежність. Про таке чинний Президент України Петро Порошенко сказав в ефірі телеканалу "Україна". 

"Вважаю, що є надзвичайно великою загрозою, коли є підозра, що кандидатом або навіть Президентом України, Верховним Головнокомандувачем Збройних Сил може стати людина, яка не виключено, що має наркотичну залежність. І для того, щоб зняти ці питання, в цьому зацікавлені обидва кандидати, в цьому зацікавлений кожен українець, який робить свідомий вибір рівно за два тижні", – сказав Президент.

Порошенко наголосив: "Бо наркотична залежність кандидата є прямою загрозою національній безпеці. Загрозою для кожного українця. І кожен українець має отримати абсолютно чітку відповідь і щодо Порошенка, і щодо Зеленського. Це їх право. А права українців треба шанувати і поважати".

Глава держави також сказав, що готовий пройти аналізи і у Всесвітній антидопінговій агенції. Так він відповів на пропозицію Володимира Кличка про те, щоб перевірку у цій авторитетній організації пройшли обидва кандидати у Президенти. За словами Порошенка, це є надзвичайно і принципово, що найавторитетніша в світі міжнародна організація допінгового контролю, яка забезпечила виведення "на чисту воду" і російської допінгової агенції, і зняття Росії з більшості спортивних змагань, буде залучена до цього.

"Авторитет цієї організації взагалі не викликає жодного сумніву у жодного представника у всьому світі", – підкреслив Президент.

Водночас, говорив Президент й про майбутнє "нормандського формату". Зауважив, що найближчим часом планує відновити діяльність переговорного процесу України–Росії–Німеччини–Франції.

Додамо, 5 квітня після здачі аналізів на відсутність у крові нарковмісних препаратів Зеленський у своєму Facebook двічі викладав результати досліджень. Перший раз – ті, де датою взяття біологічного матеріалу значилося 2 квітня, а через деякий час документ без жодних коментарів був замінений на такий самий, але з датою 5 квітня та іншим підписом. Зеленський про це сказав, що "стався казус". Згодом лабораторія медичного центру "Євролаб" вибачилася перед Зеленським за "помилку оператора відділу пробопідготовки та сортування матеріалу", що сталася через "хвилювання співробітника". До того неабияку зацікавленість ЗМІ викликав чоловік, що брав кров у Зеленського – масажист клініки "ЄвроЛаб", спеціаліст з підбору устілок, фельдшер, колишній учасник українського кулінарного шоу "Майстер Шеф" Владислав Кірякулов, який також знімався у серіалі "Свати".

Попередній матеріал
"За особисту мужність": Яна Червона посмертно нагороджена орденом
Наступний матеріал
Було 19 і 23 роки: стали відомі деталі бою біля хутора Вільний, в якому загинули двоє українських армійців