Суд
Суд ecuestre.es

Верховна Рада ухвалила закон про заочне засудження

  Читайте по-русски
  Документ передбачає внесення змін до ст. 281 КПК

  Верховна Рада на позачерговому засіданні у вівторок, 27 квітня, підтримала в другому читанні та в цілому закон про заочне засудження.

  Законопроєкт №2164 підтримали 258 народних депутатів. Він покликаний спростити процедуру спеціального досудового розслідування і заочного засудження осіб, які вчинили злочини і переховуються за межами України чи на окупованих територіях.

  Зокрема, документ передбачає внесення змін до ст. 281 Кримінального процесуального кодексу, якими пропонується визначити дві підстави для оголошення підозрюваного в розшук: якщо його місцезнаходження невідоме, а також якщо підозрюваний ухиляється від явки на виклик.

  Крім того, закон дає змогу судам розглядати клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою та його обрання за відсутності підозрюваного, обвинуваченого у разі наявності постанови про його розшук.

  Раніше генпрокурорка Ірина Венедіктова заявляла, що ухвалення законопроєкту №2164, серед іншого, дасть змогу направити до судів 8 тис. справ щодо дезертирів, слідство у яких тимчасово зупинене. Серед фігурантів – українські військовослужбовці, які не вийшли з окупованих Росією Криму та окремих районів Донецької і Луганської областей.

  Попередній матеріал
  Порошенко закликає ВР підтримати постанову про доступ українців до щеплення від COVID-19 та якісного лікування
  Наступний матеріал
  Зеленський скликає засідання РНБО: що відомо
  Loading...