Засідання парламенту
Засідання парламенту Верховна Рада

Верховна Рада офіційно засудила інцидент із примусовою посадкою літака Ryanair у Мінську – включення

Читайте по-русски
Опозиція документ хоча і підтримала, але розкритикувала

Верховна Рада затвердила заяву із засудженням протиправних дій влади Республіки Білорусь щодо примусової посадки літака компанії Ryanair та закликала білоруську владу негайно звільнити Романа Протасевича і всіх політичних в'язнів. Відповідну постанову підтримали 280 народних депутатів.

"Проти" проголосували 19 парламентарів – колишній "слуга народу" Євген Шевченко, який відкрито заявляв про свою прихильність до режиму Лукашенка, та "Опозиційна платформа – За життя".

У постанові мовиться, що своїми діями білоруська влада поставила під загрозу безпеку пасажирів та екіпажу. Такі дії Мінська несуть загрозу міжнародній безпеці та є порушенням міжнародних правил цивільної авіації.

"Верховна Рада України рішуче засуджує дії влади Республіки Білорусь щодо примусової посадки пасажирського літака компанії Ryanair та затримання Романа Протасевича, що є черговим проявом наступу білоруської влади на політичну опозицію, на свободу слова і журналістську діяльність у Білорусі", – наголошується в тексті заяви.

На думку авторів заяви, її ухвалення стане черговим кроком до зміцнення співробітництва України з міжнародними організаціями, урядами та парламентами держав світу. Опозиція документ хоча і підтримала, але розкритикувала.

На думку фракцій "Голос" та "Європейська солідарність", постанова не говорить відкрито про державний тероризм, до якого вдався Олександр Лукашенко, затримуючи опозиційного блогера Протасевича.

Як відомо, 23 травня в Мінську провели спецоперацію із примусовою посадкою пасажирського літака Ryanair. Потім із борту зняли й затримали білоруського опозиційного блогера Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу. Світова спільнота, ЄС та НАТО назвали такі дії державним тероризмом і вимагають від Лукашенка звільнити політв'язня. У зв'язку з подією Україна припинила пряме авіаційне сполучення з Республікою Білорусь

Попередній матеріал
ВР розблокувала закон про продаж землі через електронні аукціони, відхиливши 7 законопроєктів
Наступний матеріал
ВР проголосувала за введення "податку для Google" – хто, скільки і за що платитиме
Loading...