Google
Google Shutterstock

ВР проголосувала за введення "податку для Google" – хто, скільки і за що платитиме

Читайте по-русски
Уперше на проблему оподаткування ПДВ електронних послуг звернули увагу в Європейському Союзі

Верховна Рада ухвалила закон про так званий "податок на Google". Документ вводить європейські норми та зобов'язує міжнародні інтернет-компанії сплачувати 20% податку на додану вартість (ПДВ) в Україні. Відповідні норми містяться в законопроєкті № 4184. Про це пише "РБК-Україна".

Основні положення закону:

  • Нерезиденти будуть включені до переліку осіб, які реєструються платниками податку на додану вартість в Україні. Реєстрація платника ПДВ для нерезидентів буде спрощеною та віддаленою (на спеціально розробленому вебпорталі).
  • Водночас виключається норма, згідно з якою резиденти при виплаті нерезидентам доходу за виробництво та/або розповсюдження реклами повинні сплачувати податок за ставкою 20% суми таких виплат за власний рахунок.

У пояснювальній записці також наводиться аргумент, що вже досить багато країн у світі зобов'язали нерезидентів сплачувати податок на додану вартість з продажу електронних послуг. Мовиться про технологічні гіганти – Apple, Google, Microsoft, Netflix, Wargaming Group, Bloomberg, Alibaba, Booking.com.

Зокрема, вперше на проблему оподаткування ПДВ електронних послуг звернули увагу в Європейському Союзі, змінивши правила визначення місця постачання таких послуг.

"Своєю чергою встановлення особливих правил оподаткування ПДВ електронних послуг стає звичайною практикою в іноземних державах, наприклад, у країнах Європейського Союзу, Австралії, Білорусі, Казахстані та інших", – сказано в документі.

Як повідомляв 5.UA, компанія Google сплатила мільйон гривень штрафу АМКУ.

 

Попередній матеріал
Верховна Рада офіційно засудила інцидент із примусовою посадкою літака Ryanair у Мінську – включення
Наступний матеріал
Без Нетаньягу: ізраїльська коаліція сформувала новий уряд – як реагують люди
Loading...