Лукашенко
Лукашенко БЕЛТА

Верховна Рада може визнати Лукашенка загрозою міжнародній безпеці – вже з'явився текст постанови

  Читайте по-русски
  Українські парламентарі також пропонують посилити тиск на Білорусь, у тому числі шляхом запровадження санкцій проти соратників Лукашенка

  Народні депутати у Верховній Раді зареєстрували проєкт постанови №5560, якою пропонують закликати світових лідерів визнати режим Олександра Лукашенка загрозою міжнародній безпеці. На сайті ВР з'явився текст документа. Про це свідчать дані на сайті парламенту.

  Проєкт постанови передбачає звернення до ООН, Єврокомісії, Європарламенту, Парламентських асамблей Ради Європи, ОБСЄ та НАТО, урядів і парламентів держав світу про визнання режиму Лукашенка у Білорусі таким, що становить загрозу міжнародній безпеці.

  У документі йдеться: "Верховна Рада засуджує дії влади республіки Білорусь щодо примусової посадки літака компанії Ryanair та затримання опозиціонера Романа Протасевича".

  У постанові нардепи закликають світову спільноту засудити дії білоруської влади та "визнати режим Лукашенка в республіці Білорусь таким, що становить загрозу міжнародній безпеці".

  "Сприяти невідкладному проведенню міжнародного розслідування інциденту щодо примусової посадки пасажирського літака компанії Ryanair 23 травня 2021 року у Мінську; висловити вимоги до влади республіки Білорусь щодо припинення незаконного переслідування опозиції, журналістів, негайного звільнення Романа Протасевича та інших політичних в'язнів", – йдеться в тексті постанови.

  Українські парламентарі також пропонують посилити тиск на Білорусь, у тому числі шляхом запровадження санкцій проти діячів режиму Лукашенка.

  Нагадаємо, 23 травня в Мінську провели спецоперацію із примусовою посадкою пасажирського літака Ryanair. Потому із літака зняли й затримали білоруського опозиційного блогера Романа Протасевича та його дівчину Софію Сапегу. Світова спільнота, ЄС та НАТО назвали такі дії державним тероризмом і вимагають від Лукашенка звільнити політв'язня.

  Як повідомляв 5.UA, опівночі Україна закрила авіасполучення з Білоруссю. Із 26 травня всі прямі рейси між країнами скасували.

  Нагадаємо, Олександр Лукашенко звинуватив Україну у відмові прийняти Ryanair після повідомлення про вибухівку. Крім того, він звернувся до Заходу та заявив про початок нової "не холодної, а крижаної війни".

  Попередній матеріал
  Білорусь вимагала посадити літак Ryanair за пів години до отримання листа про "бомбу" (оновлено)
  Наступний матеріал
  Зустріч політичних радників "нормандської четвірки": Росія намагалася виключити себе зі сторін конфлікту на Донбасі
  Loading...

  Хто і як робив пародію на "вагнергейт по-білоруськи" – "Час Ч + Афтепаті на хаті"

  Білорусь відреагувала на рішення України припинити авіасполучення – відправили ноту протесту

  Про вагнерівців Лукашенку повідомив особисто Зеленський – Лапін

  В ОП заявили, що інцидент із рейсом Ryanair є прямим проявом міжнародного тероризму з боку Білорусі

  Як Ryanair та кривавий колгоспник Лука людей саджають – "Час Ч"

  Лукашенко заборонив ЗМІ висвітлювати акції протестів і дозволив під час мітингів відключати електрику та зв'язок