Верховна Рада
Верховна Рада 5 канал

Верховна Рада ліквідувала "майданчики Яценка"

Читайте по-русски
Також нотаріуси отримають безоплатний доступ до Єдиної бази для перевірки довідок про оцінку нерухомості

Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ліквідації корупційної схеми у сфері реєстрації інформації зі звітів про оцінку об'єктів нерухомості та прозорості реалізації майна", повідомляє "Укрінформ".

З 1 січня 2020 року запроваджується нова, значно спрощена модель оцінки об’єктів нерухомості, що дозволить проводити автоматичну оцінку в максимально короткі строки та прискорить процедуру укладення правочинів із нерухомістю.

Завдяки цій системі будь-яка особа зможе отримати довідку про автоматичну оцінку об’єкта нерухомого майна і на її підставі укласти угоду щодо об’єкта нерухомості. У разі незгоди з вартістю об’єкта нерухомого майна, визначеної модулем автоматично, особа має право звернутись до суб’єкта оцінної діяльності й провести оцінку в загальному порядку з реєстрацією звіту в Єдиній базі.

Також законом передбачається, що нотаріуси отримають право безоплатного доступу до Єдиної бази для перевірки довідок та звітів про оцінку об’єктів нерухомості.

Очікується, що плата за формування довідки за одну операцію становитиме 2,5% від прожиткового мінімуму для працездатної особи, а плата за реєстрацію звітів про оцінку та інформації з них до Єдиної бази звітів про оцінку – 10%. Ці кошти в розмірі близько 300 грн спрямовуватимуться до державного бюджету замість 1800 грн, які зараз стягують за ці операції приватні електронні майданчики.

Нагадаємо, саме цей законопроєкт раніше спричинив поліграф-скандал, коли його не підтримала частина депутатів податкового комітету. І в "Слузі народу" запідозрили, що за неголосування депутати могли одержати хабар.

Попередній матеріал
Пожежа в коледжі Одеси: під уламками конструкцій будівлі знайшли тіло жінки
Наступний матеріал
Єрмак припускає можливість амністії терористів на Донбасі
Loading...

Перезавантаження НАЗК: Верховна Рада ухвалила відповідний закон – що він передбачає

Парламент ухвалив закон Зеленського щодо оборони держави

Зміни до "Закону про столицю": чому думки народних депутатів розділилися – включення з Ради

Верховна Рада ухвалила закон про початок роботи Вищого антикорупційного суду

"Тесть Європи" і будівничий Києва: спадок і загадки від Ярослава Мудрого

Закони про незаконне збагачення та покарання за фальсифікацію ліків набули чинності – що передбачають