5 канал

В Україні створили Національний центр кібербезпеки

  Президент затвердив Положення про Національний координаційний центр кібербезпеки

  Президент України Петро Порошенко підписав указ про створення Національного координаційного центру кібербезпеки. Про це повідомили в прес-службі глави держави.

  "Діяльність Центру дозволить скоординувати роботу суб'єктів національної безпеки і оборони України під час реалізації Стратегії кібербезпеки України, а також підвищити ефективність системи державного управління у формування та реалізації державної політики у сфері кібербезпеки", – йдеться в повідомленні.

  Національний координаційний центр кібербезпеки є робочим органом Ради національної безпеки і оборони України. Керівником Центру є секретар РНБО, секретарем – керівник структурного підрозділу Апарату РНБО, у віданні якого питання кібербезпеки.

  Члени Центру – представники сектору безпеки і оборони України у сфері кібербезпеки: перші заступники або заступники міністра оборони, начальника Генштабу Збройних Сил України, голови Служби безпеки України, керівника Служби зовнішньої розвідки, голови Нацполіції, глави Нацбанку (за згодою), а також начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України, начальник управління розвідки Адміністрації Держприкордонслужби та голова Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України.

  Основні завдання Центру:

  • проведення аналізу стану кібербезпеки;
  • проведення огляду національної системи кібербезпеки;
  • перевірка стану готовності суб'єктів забезпечення кібербезпеки до виконання завдань з протидії кіберзагрозам;
  • перевірка стану виконання вимог законодавства щодо захисту від кіберзагроз державних електронних інформаційних ресурсів, інформації, вимога щодо захисту якої встановлена законом, а також критичної інформаційної інфраструктури;
  • збір даних про кіберінциденти щодо державних інформаційних ресурсів в інформаційно-телекомунікаційних системах та інше.

  Також Центр здійснює прогнозування і виявлення потенційних і реальних загроз у сфері кібербезпеки України, узагальнює міжнародний досвід у сфері забезпечення кібербезпеки; оперативне інформаційно-аналітичне забезпечення РНБО з питань кібербезпеки.

  Крім того, Центр бере участь в організації та проведенні міжнаціональних і міжвідомчих кібернавчань і тренінгів, розробляє відповідні методичні документи і рекомендації.

  Центр має право запитувати і отримувати від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій статистичні дані, інформацію, довідкові та інші матеріали, необхідні для вирішення питань, що належать до його компетенції, а також користуватися інформаційними базами даних, мережами спеціального зв'язку та іншими технічними засобами.

  Нагадаємо, раніше Петро Порошенко підписав указ "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 20 травня 2016 року "Про Стратегічний оборонний бюлетень України".

  Попередній матеріал
  "Тітушка" харківського "Оплоту" намагається оскаржити вирок суду
  Наступний матеріал
  СБУ виключає можливість переговорів Савченко з "лідерами "ДНР" та "ЛНР"
  Теги:
  Loading...
  Порошенко зібрав на засідання Нацраду реформ щодо енергоефективності

  Порошенко зібрав на засідання Нацраду реформ щодо енергоефективності

  Заходи з енергоефективності щороку скорочуватимуть витрати держави на субсидії на 3-5 млрд грн – Порошенко

  Заходи з енергоефективності щороку скорочуватимуть витрати держави на субсидії на 3-5 млрд грн – Порошенко

  Порошенко – Садовому: Сміття треба прибирати, а не робити на ньому велику політику

  Порошенко – Садовому: Сміття треба прибирати, а не робити на ньому велику політику

  Порошенко попросив Transparency International допомогти повернути Україні награбоване режимом Януковича

  Порошенко попросив Transparency International допомогти повернути Україні награбоване режимом Януковича