Азіз Тагіров
5 канал

"Тітушка" харківського "Оплоту" намагається оскаржити вирок суду

Азіз Тагіров – єдиний, кого вдалося засудити за викрадення активістів під час Євромайдану

"Тітушка" харківського "Оплоту" Азіз Тагіров намагається оскаржити своє заґратування. Нині він єдиний, кого вдалося засудити з цієї групи за злочини часів Майдану. Інші або втекли, або отримали умовні терміни за те, що під час Євромайдану викрадали активістів, били їх і погрожували вбивством.

Судове засідання проводять російською мовою, оскільки обвинувачений Тагіров, харківський студент, не розуміє української. Йому висунуто звинувачення в хуліганських діях та викраденні людини в Києві 21 січня 2014 року.

Потерпілий Владислав Іваненко, 30-річний батько двох дітей, каже, що підтримував події Майдану, але там не перебував. Крім того, він зазначив, що погрози були достатньо серйозними: "Ножем, шилом погрожували. Шило тримали біля ока. Біля шиї давили ножем. Це були не іграшки. Вони це робили серйозно. Я один – їх багато. Везли невідомо куди, тобто я з життям вже попрощався".

Як стало відомо, молодики в балаклавах помітили потерпілого на зупинці маршрутки. Його затягли до автобуса, били і залякували. За даними слідства, серед групи хуліганів  був і Азіз Тагіров. Як стверджує потерпілий, він добре запам’ятав обличчя та одяг обвинуваченого.

Прокурор Олексій Донський заявив, що доказова база підтверджує безпосередню участь Тагірова в інкримінованих йому злочинах.

За словами адвоката потерпілого, Павло Диканя, "це одна з небагатьох справ, у яких якісно проведене досудове розслідування та судове слідство". Він наголошує, що докази, надані слідством та захистом, було ретельно вивчено.

Разом з тим, адвокат обвинувачуваного, Тетяна Нагайцева переконана, що суд першої інстанції "у своєму вироку вказав обставини, що не відповідають фактичним обставинам справи". За її словами, Тагіров визнає свою провину тільки як хуліганство.

Як стало відомо, наступне засідання у справі призначено на 14 червня.

Наталія Жижко, Олексій Тищенко

Попередній матеріал
Вибори в США: Обама привітав Клінтон з перемогою від Демократичної партії за результатами праймеріз
Наступний матеріал
В Україні створили Національний центр кібербезпеки

У Запоріжжі засуджено терористку "Оплоту"

На Харківщині ув'язнили на 3,5 роки пропагандиста "Оплоту"

Харківський "тітушка" намагається оскаржити свій вирок