Ірина Венедіктова
Ірина Венедіктова facebook.com/vitaliy.shabunin

В Офісі президента хочуть замінити Венедіктову на креатуру Портнова – Бутусов

  Читайте по-русски
  Отримати у ВР необхідну кількість голосів, аби замінити генпрокурора, буде неважко, – впевнений журналіст

  Керівник Офісу президента Андрій Єрмак веде переговори в парламенті про відставку генеральної прокурорки Ірини Венедіктової. Нині через хворобу цей процес був призупинений, але після одужання від коронавірусу Єрмак докладе зусиль, аби це питання винесли на голосування до зали Верховної Ради. Принаймні про таке повідомляє на сторінці у Facebook відомий журналіст Юрій Бутусов.

  "Імовірність звільнення Венедіктової з ініціативи Банкової, звичайно, висока. Єрмак не діє без підтримки Зеленського, тож "слуги" дадуть багато голосів. А добрати серед депутатських груп і фракцій скільки забракне, теж можна без проблем – це значить отримати можливість позакривати різні незручні кримінальні справи, під таке завжди знайдуться охочі. Хто буде висунутий у нові генпрокурори – поки не озвучується, але від якої групи впливу буде кандидат, вже ясно", – пише Бутусов.

  За його даними, Єрмак діє спільно зі "своїм найближчим зараз соратником" Андрієм Портновим, який зумів призначити свого протеже Олега Татарова на посаду заступника голови ОПУ з правоохоронних органів.

  "Також Єрмак і Портнов пролобіювали в Зеленського призначення на посаду в.о. голови Державного бюро розслідувань Олексія Сухачова і звільнення з ДБР людини Венедіктової – заступника голови ДБР Бабікова. А тепер вони мають намір прибрати до рук і посаду генпрокурора. Єрмак і Портнов зазнали поразки, спробувавши швидко призначити свого прокурора САП і звільнити директора НАБУ, і зараз розраховують отримати контроль над антикорупційними органами, а також за діяльністю МВС, отримавши в свої руки ГПУ", – пише журналіст.

  "Все це ще раз показує, наскільки хаотичне у президента Зеленського уявлення про правоохоронну діяльність. Так, загалом, президент у своєму посланні Верховній Раді чесно сказав, що не розуміє, чому не дають результат його правоохоронці. Зеленський змінює нові обличчя на посадах, при цьому відповідальності за обіцяні посадки корупціонерів і попередників дедалі менше, силова вертикаль держави все слабшає і слабшає. З якої причини призначили Рябошапку, які завдання йому поставили, чому звільнили? Президент не оприлюднив. Чому призначили Венедіктову, які завдання, чому збирають голоси за звільнення? Президент не оприлюднив. Зеленський створює в своєму оточенні атмосферу постійної війни всіх проти всіх, постійних інтриг, де немає раціональної логіки, немає послідовності, де ніж у спину можуть вставити будь-кому. Найважливіше в системі Зеленського – не те, як ти працюєш, а як часто ти можеш нашіптувати президенту на вухо. Замість публічної політики, політики принципів і правил, Зеленський дедалі глибше занурюється в палацові інтриги,  занурює владу в коаліції, змови і кулуарні домовленості, упускаючи її тим самим зі своїх рук", – резюмує журналіст.

  Як повідомляв 5.UA, невдовзі після призначення очільницею Офісу генпрокурора Венедіктова підтвердила, що зустрічалася з Андрієм Портновим.

  Попередній матеріал
  ВАКС відправив за ґрати депутата Полтавської облради – подробиці справи
  Наступний матеріал
  В Україні знову запровадили загальнонаціональний карантин – скасовано поділ на зони
  Loading...