glavcom.ua

"Уряд не хоче чути альтернатив": Ляпіна розповіла, в чому її позиція не співпала з Кабміном

  Читайте по-русски
  За її словами, були критичні зауваження з приводу закону про ринок землі

  Звільнена з посади голови Державної регуляторної служби Ксенія Ляпіна заявила про те, що дізналася про своє звільнення з Інтернету.

  Про це вона сказала в коментарі "Цензор.НЕТ".

  "Дізналася я про звільнення з Фейсбуку, що саме по собі свідчить багато про що. Формально мені досі нічого не повідомили. Тим не менше, вони можуть так робити згідно з новим законом, і вони це роблять. Це їхній вибір. Я з точки зору особистого почуття відчула полегшення – ніби відпустили на волю. Свобода говорити все, що думаєш, – це велика цінність", – сказала вона.

  За словами Ляпіної, вона на посаді глави Держрегуляторної служби висловлювала щодо низки рішень думки, які не збігалися із заявами уряду.

  "Можна було прогнозувати, що це трапиться, тому що моя позиція, що базується на прогнозі щодо низки питань, кардинально відрізнялася від тієї позиції, яку проводила, як раніше говорили, "партія і уряд". Ми не давали згоду на багато рішень і подавали альтернативну позицію. Щодо антиФОПівських законів ми спрогнозували і витрати ФОПів, і потенційні виграші бюджету, і вони були не співставні. Очевидно, що це нераціональне рішення, отже, мета закону інша", – пояснила Ляпіна.

  Вона також згадала про скандальний податковий законопроєкт 1210. За її словами, висловлювалася з приводу цього аналітична позиція.

  "… в загальній частині Податкового кодексу посилюються дискреційні можливості інспектора, який на свій розсуд вирішуватиме, чи відповідає поведінка суб'єкта його документам, буде приймати рішення з приводу бази оподаткування, які можуть бути не підтверджені документально. Такого ніколи не було! Крім того, скасовується відповідальність самого податкового інспектора. Таке враження, що готується поле під якусь тоталітарну секту податкових інспекторів", – пояснила Ляпіна.

  Крім того, за її словами, були критичні зауваження з приводу закону про ринок землі.

  "Ми вважаємо, що там багато недоліків. Немає зрозумілих прогнозів щодо того, який цей ринок матиме вигляд – не в космічних обіцянках, а в реальному прогнозі. Не прораховано альтернативи – яким чином переходити до ринку землі так, щоб не втратити відповідні можливості для українських фермерів", – пояснила звільнена чиновниця.

  На думку Ляпіної, уряд не хоче чути альтернативних позицій:

  "Вони не хочуть вести дискусію і доводити правоту. Вони хочуть пропагувати заздалегідь спущені ними рішення. Я б це назвала "Партія регіонів 2". Думаю, що і результат можна спрогнозувати аналогічний", – припустила вона.

  І додала: "Із приводу поста Милованова, який говорить, що все змінюється, тому потрібно змінювати регуляторну політику, хочу сказати: на даний момент все змінюється тільки зовні. Із внутрішньої частини все стає тільки гірше. Правовідносини між бізнесом і владою не змінилися, а в останній місяць – різко погіршилися. Тому необхідність в альтернативній думці й аналітиці лише зростає".

  Нагадаємо, Кабінет Міністрів на засіданні в середу, 9 жовтня, звільнив Ксенію Ляпіну з посади голови Державної регуляторної служби. Міністр економіки Тимофій Милованов у Фейсбуці повідомив, що вдячний Ляпіній за налагодження роботи служби.

  Попередній матеріал
  В інтернеті виявили фейковий сайт Європарламенту, заповнений російсько-пропагандистськими матеріалами
  Наступний матеріал
  Зеленський розповів, як він збирається повернути Крим

  Україні не підходять старі правила у контракті з "Газпромом" – Гончарук

  Підсумки засідання Кабміну – брифінг

  "Є великий острах, що ринок землі не впровадять": Фурса пояснив, як маніпулюють у соцопитуваннях

  Фінансування оборони: брифінг прем'єр-міністра і голови Мінфіну – завершено

  Гончарук у ВР зірвав аплодисменти: "Турборежим" це не нормально, він має піти у минуле

  Е-проект за 1 гривню: Дубілет обіцяє знизити корупцію на митниці