Google

Необхідність трудових книжок планують скасувати: Дубілет пояснив, як це працюватиме

  Читайте по-русски
  Громадяни України не будуть зобов'язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку

  У Кабміні взялися за скасування обов'язковості трудових книжок. Про це розповів міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет на своїй сторінці у Facebook.

  "Сьогодні ми запускаємо в роботу законопроєкт і акти уряду, які скасують обов'язковість трудових книжок", – написав Дубілет.

  Міністр опублікував кілька ключових тез пропонованої реформи, серед яких:

  • Громадяни не будуть зобов'язані при наймі на роботу подавати роботодавцю свою трудову книжку. Відповідно, роботодавцям не потрібно її перевіряти або зберігати, адже в електронних реєстрах держави дані про трудовий стаж усіх українців з 2000 року є і так. Для розрахунку пенсій або інших соціальних виплат уже використовуються саме ці дані.
  • Громадяни зможуть легко отримати електронний документ з інформацією про свій стаж в інтернеті. Цей документ вони можуть надати працедавцеві, якщо тому важливо перевірити стаж претендента з офіційних реєстрів. Щоб отримати цей документ, громадянинові треба буде зробити кілька кліків і скористатися ЕЦП (електронним цифровим підписом).
  • Розгляд можливості додати туди і BankID. "Працедавці зможуть перевірити достовірність документа за допомогою QR-коду, який автоматично накладатиметься на ці документи", – додав міністр.
  • Якщо людина має трудовий стаж до 2000 року, буде можливість занести цю інформацію в електронний реєстр – самостійно або через працедавця. Тоді зберігати трудову книжку як носій інформації не буде необхідності.

  "Якщо хтось все ж захоче "колекціонувати" інформацію про свій стаж у трудових книжках, забороняти ми це, звичайно, не можемо. Можна так само просити свого працедавця робити у ньому записи і ставити штампи. Але ні ви, ні працедавець це тепер не зобов'язані робити. Я сподіваюся, що ми зможемо ухвалити закони, відповідні постанови і запустити все технічно вже цього року", – зазначив міністр.

  Над законопроєктом працюватимуть Євген Капінус, Віталій Коблош, Дмитро Романович, Юлія Соколовська та Тимофій Милованов.

  Попередній матеріал
  У США Зеленський зустрівся з Кісліним, який причетний до відмивання грошей "регіоналами" – ЗМІ
  Наступний матеріал
  На Дніпропетровщині впала з мосту і потонула 9-річна дівчинка, коли намагалася зловити впущений в річку мобільний
  Loading...

  Фінансування оборони: брифінг прем'єр-міністра і голови Мінфіну – завершено

  Гончарук у ВР зірвав аплодисменти: "Турборежим" це не нормально, він має піти у минуле

  Штрафи для власників "євроблях" знову відклали – у Кабміні розповіли, як надовго

  У Кабміні вирішили скоротити кількість митниць – подробиці

  Чи виправдало себе об'єднання МЕРТ і Мінагрополітики – пояснення замміністра

  Брифінг прем'єр-міністра за підсумками засідання уряду – відео