5 канал

Уряд Гройсмана змушений буде робити реформи, щоби "не згоріти на нулі" - експерт

На національному рівні Володимир Гройсман не буде сприйматися як самостійна людина, вважає експерт Олександр Солонтай

У разі обрання прем'єр-міністром Володимира Гройсмана Україна отримає главу уряду, довіра до якого не втрачена, що дає можливість робити певні реформи. Про це в прямому ефірі "5 каналу" в програмі "Підсумки дня" заявив експерт Інституту політичної освіти Олександр Солонтай.

"Є три величезні плюси, які дає ситуація (у разі обрання новим прем'єром Володимира Гройсмана - 5.ua). Ситуація перша: у випадку формування уряду ми отримуємо прем'єр-міністра, до якого не втрачена повністю довіра суспільства, що дає можливість робити певні реформи. Він має певне позитивне реноме і немає такого великого антирейтингу", - сказав він.

За словами експерта, на національному рівні Гройсман не буде сприйматися, як людина самостійна. "Він буде сприйматися на національному рівні як фігура, поставлена Порошенком. І рештки позитивного політичного іміджу, який залишився у Порошенка, а це від 10 до 15%, вони й будуть тим капіталом, який Гройсман або інвестує, або використає позитивно, або розтратить разом з Порошенком кінцево. Але, яким би не був результат, це знімає питання позачергових парламентських виборів на рік, що однозначно позитивно в умовах, які зараз склалися", - зауважив Солонтай.

Він також додав, що уряду Гройсмана доведеться зробити щонайменше два-три позитивні кроки, щоб не продемонструвати меншу кількість успішних реформ уряду Яценюка, що також є позитивним для країни у ситуації, яка склалася.

"І третє: це дає необхідність Гройсману для того, щоб не згоріти на нулі, продемонструвати не меншу кількість позитивних кроків, які були продемонстровані попереднім урядом", - зазначив експерт.

Нагадаємо, у БПП прокоментували, чому презентація прем'єрської програми Гройсмана відбувалася в закритому режимі.

Попередній матеріал
У Чечні тиснуть на свідків у справі Карпюка-Клиха - МЗС
Наступний матеріал
В Іраку після футболу стався теракт: щонайменше 26 людей загинули, більше 70 - поранені
Loading...

Нефьодов: Я не отримував жодних пропозицій від кандидата на посаду прем'єра Гройсмана

Народних депутатів не вразив проект програми уряду Володимира Гройсмана

Гройсман приречений, якщо поряд із ним в уряді будуть корупціонери зі стажем - грузинський політолог

Кандидатуру Гройсмана на пост прем’єра можуть розглянути вже наступного сесійного тижня

Гройсман назвав можливих членів уряду - консультації щодо Яресько тривають

5 канал - трансляція наживо