5.ua

У Чечні тиснуть на свідків у справі Карпюка-Клиха - МЗС

  Свідків звинувачують у порушенні ними дозволеного законодавством терміну перебування на території Росії

  МЗС України висловило рішучий протест у зв'язку з тиском представників міграційної служби РФ у Чеченській Республіці на свідків у справі незаконно утримуваних російською владою громадян України Миколи Карпюка та Станіслава Клиха. Про це йдеться у заяві на сайті МЗС.

  "24 березня цього року співробітники російської міграційної служби без обґрунтованих підстав прибули до приміщення, в якому тимчасово розміщені свідки у справі Миколи Карпюка та Станіслава Клиха, і склали протокол про нібито порушення ними дозволеного законодавством терміну перебування на території Росії", - заявили дипломати.  

  Враховуючи відсутність у діях громадян України ознак порушення міграційного законодавства РФ, подібні дії російської сторони розцінюються як тиск на свідків підсудних з боку судової влади та місцевих чиновників з метою ускладнення їх участі у судовому процесі.

  "Намагання російської влади у будь-який спосіб перешкодити об'єктивному розгляду справи щодо незаконно утримуваних Миколи Карпюка та Станіслава Клиха свідчить про її сфабрикований і політичний характер, як і справ проти інших громадян України – політичних в’язнів Російської Федерації", - зазначають у МЗС.  

  В українському зовнішньополітичному відомстві вимагають від російської сторони "забезпечити безпечне перебування та пересування територією Російської Федерації рідних і свідків у справах проти незаконно утримуваних громадян України".

  Як повідомляв 5.ua, 17 березня 2016 року родичі Карпюка і Клиха не потрапили до судової зали через натовп місцевих тітушок

  Нагадаємо, українця Миколу Карпюка захищає в російському суді один із адвокатів Надії Савченко Ілля Новиков. Слідчий комітет РФ звинувачує двох українців у вбивстві російських військовослужбовців під час російсько-чеченської війни у 1994-1995 роках. Миколу Карпюка та Станіслава Клиха заарештували у 2014 році й, за свідченнями затриманих, до них з того часу застосовували тортури.

  Попередній матеріал
  КНДР проводить військові навчання з метою знищити урядові будівлі Південної Кореї
  Наступний матеріал
  Уряд Гройсмана змушений буде робити реформи, щоби "не згоріти на нулі" - експерт
  Теги:
  Loading...

  Порошенко просить Раду Європи направити в РФ спеціальну місію для моніторингу ситуації з українськими політв'язнями

  Родичі Карпюка і Клиха не потрапили до судової зали через натовп місцевих тітушок

  Російський суд відмовив Карпюку та Клиху в апеляції

  Українському консулу вперше за чотири місяці вдалося поспілкуватися з Карпюком і Клихом

  Суд у справі Карпюка і Клиха перенесли на невизначений термін

  5 канал - трансляція наживо