president.gov.ua

Порошенко просить Раду Європи направити в РФ спеціальну місію для моніторингу ситуації з українськими політв'язнями

Глава держави закликав Комісара РЄ сприяти звільненню Надії Савченко та інших утримуваних у Росії політичних в'язнів

Президент Петро Порошенко провів зустріч з Комісаром Ради Європи з прав людини Нільсом Муйжніексом. Про це повідомляє прес-служба Президента.

Глава держави закликав Комісара РЄ сприяти звільненню Надії Савченко та інших утримуваних в Росії політичних в'язнів. "Кримінальні переслідування громадян України, які незаконно утримуються в Росії, є політично мотивованими і суперечать загальноприйнятим законодавчим нормам і принципам. Ці справи мають спільні ознаки, що засвідчує існування дуже небезпечної тенденції", - зазначив Порошенко.

Він звернувся до Ради Європи з проханням направити в Росію спеціальну місію для здійснення моніторингу ситуації з ув'язненими в РФ громадянами України.

"Маємо використати всі можливості, включаючи направлення спеціальної місії, для контролю за ситуацією з ув'язненими українцями та запровадити інші необхідні механізми, зокрема моніторинг Росії Європейським комітетом із запобігання тортурам", - зазначив глава держави. У свою чергу Комісар Нільс Муйжніекс повідомив, що слідкує за ситуацією з Надією Савченко та іншими ув'язненим українцями.

Окрім того, Президент поінформував про ситуацію на Донбасі та повідомив про катастрофічну гуманітарну ситуацію, що викликано збройною агресією РФ проти України. Президент підкреслив, що Росія як держава-окупант несе повну відповідальність за всі порушення прав людини в даному регіоні.

Порошенко також наголосив, що українська сторона занепокоєна утисками та викраденнями кримських татар. Так, останнім кричущим випадком, за словами Президента, стало ініціювання заборони діяльності Меджлісу кримськотатарського народу, що суперечить всім нормам міжнародного права. Комісар РЄ зазначив: "Занепокоєний ситуацією зі спробами заборонити Меджліс як екстремістську організацію. Це може негативно вплинути на тисячі людей, які будуть асоціюватися з екстремістами згідно російського законодавства та зазнавати утисків".

Глава держави також подякував ПАРЄ за санкції стосовно Росії за дії в Криму та на Донбасі.

Як повідомляв 5.ua, 18 березня 2016 року в МЗС України повідомили, що в Росії перебуває 29 українських політв'язнів.

Попередній матеріал
Підвищення рівня життя в Україні замало, аби жителі окупованих територій забажали повернутися - експерт
Наступний матеріал
В Єрусалимі пройшла хресна хода на честь Страсної п’ятниці
Теги:
Loading...

Росія офіційно визнала політв'язнів Сенцова і Кольченка громадянами України

Яценюк доручив Мін'юсту визначити подальші кроки щодо захисту українських політв'язнів

В українського політв’язня Геннадія Афанасьєва в російській тюрмі відібрали документи та їжу

Етапуванням українських політв'язнів у найгірші колонії РФ Путін показує, що він "карає" - експерт

Росіяни провели в Києві мітинг на підтримку політв’язня РФ Ільдара Дадіна

Російський правозахисний центр "Меморіал" визнав фігуранта "Болотної справи" Бученкова політв'язнем