Верховна Рада України
Верховна Рада України "5 канал" / Леся Головата

Уперше в історії ВР розглядає електронну петицію – чого вона стосується (оновлено)

Читайте по-русски
На сайті парламенту петицію підтримали понад 25 тисяч осіб

Розглянули, але не проголосували. Верховна Рада вперше в своїй історії обговорила електронну петицію в сесійній залі. Йдеться про ініціативу щодо створення тимчасової слідчої комісії у так званій справі "вагнерівців". Однак на голосування її не ставили, бо у парламенті вже є документ про створення тимчасової слідчої комісії в цій справі. Про це інформує кореспондент "5 каналу" Леся Головата.

В обговоренні не брали участі представники від монобільшості – вони майже у повному складі залишили сесійну залу. 
 
Заступник голови комітету з питань безпеки та оборони Мар'яна Безугла повідомила: "Комітет не визначився щодо створення ТСК, тому ми перенаправили це питання до регламентного комітету. Беручи до уваги, що така постанова про створення ТСК уже зареєстрована, відповідно рішення щодо створення чи не створення цієї ТСК має приймати зала, і визначатися щодо потреб в такій комісії". 
 
А Олександра Устінова від "Голосу" говорить: "Замість того, щоб зараз створити ТСК, годину в пустому залі, – тому що всі пішли їсти бутерброди, – обговорюємо петицію, це замилювання очей. Це значить, що влада не хоче розбиратися з тим, що сталося, тому що всі розуміють, що полетять високі голови". 
 
Нагадаємо, петицію зареєстрували родичі воїнів, які загинули на сході країни. За кілька днів вона набрала необхідні для розгляду у парламенті 25 тисяч голосів. Люди вимагають розслідувати можливу державну зраду через зрив спецоперації із затримання "вагнерівців". До цього депутати від "Голосу" зареєстрували також постанову про створення цієї тимчасової слідчої комісії. Її підтримав Комітет із національної безпеки та оборони. Але, як заявляють депутати від опозиційної меншості, її розгляд у сесійній залі блокують "слуги народу". 

Читайте також: Фракція Зеленського блокує постанову про створення ТСК щодо "вагнерівців" – Герасимов

Раніше у ЗМІ зявилася інформація, що СБУ в суді підтверджує, що таки збирала дані щодо осіб, які брали участь у бойових діях на Донбасі на стороні так званих "ЛНР", "ДНР".

Як повідомляв 5.UA, Володимир Ар'єв раніше оприлюднював докази причетності Офісу президента України до зриву операції із затримання "вагнерівців"

Нагадаємо, 33-х найманців російської приватної компанії "Вагнера" затримали в Білорусі наприкінці липня. Через їхню участь в агресії проти України офіційний Київ надіслав запит до Білорусі про екстрадицію, та Мінськ видав усіх Москві. За даними журналістів Юрія Бутусова та Яніни Соколової, українські спецслужби рік готували операцію із затримання "вагнерівців", але ці плани провалилися після того, як силовики доповіли про це в Офіс президента.

Попередній матеріал
У Кременчуку комісія незаконно відмовилася реєструвати список "ЄС" – політсила йде до суду
Наступний матеріал
У ДП "Антонов" розповіли, яка кількість Ан-26 та його модифікацій експлуатується в Україні
Loading...

Фракція Зеленського блокує постанову про створення ТСК щодо "вагнерівців" – Герасимов

"Європейська солідарність" ініціює створення ТСК щодо справи "вагнерівців"

ДБР викликало на допит журналістів Яніну Соколову та Бутусова – причина

Комітет ВР підтримав створення ТСК щодо "вагнерівців" – подробиці

СБУ передала в ДБР справу про розголошення даних у спецоперації щодо "вагнерівців" – Ар'єв

Вимагають створення ТСК щодо розслідування справи "вагнерівців": під будівлею комітетів ВР розпочався пікет