Українська збірна з футболу обіграла Швецію на Євро-2020
Українська збірна з футболу обіграла Швецію на Євро-2020 uefa.com

Українські спортсмени публічно мають виступати державною мовою – Кремінь

  Читайте по-русски
  Мовний омбудсман наголосив, що спорт має національну ідентичність, а провідні спортсмени – це не про конкретну особу чи збірну, а про імідж, авторитет і репутацію країни в цілому

  Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь заявив, що публічні виступи українських спортсменів мають бути державною мовою. Про це він написав на сторінці у Facebook.

  Він зазначив: "З огляду на гостру дискусію, яка розгорнулася у суспільстві щодо мови, якою повинні розмовляти спортсмени під час офіційних спортивних змагань, зокрема за кордоном, а також надходженням значної кількості скарг громадян, вважаю за необхідне нагадати наступне: статус державної мови у сфері спорту закріплено у статті 34 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної". Законом встановлено, що спортивні заходи, у тому числі міжнародні, проводяться в Україні державною мовою".

  Кремінь наголосив, що мова приватного спілкування спортсменів не є сферою дії закону, однак підготовка спортсменів повинна бути комплексною і концентруватися як на досягненні спортивного результату, громадянській позиції, так і на принципах спортивної дипломатії. 

  Він зазначив, що кожен громадянин України на міжнародних змаганнях – приклад професійності, спортивної майстерності, гордості та поваги до свого народу, держави, шанувальників із різних куточків світу.

  "Саме тому публічні виступи, коментарі чи пресконференції, в яких беруть участь наші спортсмени, їхні тренери, представники федерацій чи клубів, зокрема після завершення кар'єри, передовсім мають бути державною мовою, а ось переклад мають здійснювати організатори змагань. Мусимо визнати: шанувальники українського спорту передовсім володіють українською, і це стосується як наших співгромадян, так і закордонних українців. Але це жодним чином не зумовлює важливості володіння іншими мовами світу, поширеними у спорті високих професійних досягнень", – сказав мовний омбудсман.

  Він наголосив, що спорт має національну ідентичність, тому він ніколи не був і не стане поза політикою, сучасним життям держави та її майбутнім. Також, за його словами, провідні спортсмени – це не про конкретну особу чи збірну, а насамперед про імідж, авторитет і репутацію країни в цілому.

  Кремінь додав, що повторно були надані рекомендації всім без виключення спортивним федераціям, закладам і клубам.

  "З метою неухильного дотримання мовного законодавства, всебічний захист і розвиток української мови, а також задля попередження порушення прав громадян України ми повторно надали рекомендації всім без виключення спортивним федераціям, асоціаціям, товариствам, закладам і клубам, які мусять провести роз'яснювальну роботу задля виправлення ситуації", – наголосив мовний омбудсман.

  Нагадаємо, раніше українська письменниця Лариса Ніцой розкритикувала форварда збірної України Артема Довбика за те, що на пресконференції той говорив російською мовою.

  Як повідомляв 5.UA, у 1/8 фіналу Чемпіонату Європи Україна сенсаційно обіграла збірну Швеції (2:1). У чвертьфінал України вивів дебютний гол нападника Артема Довбика на останніх хвилинах другого екстратайму. Тепер збірна України зустрінеться з Англією 3 липня в чвертьфіналі Євро-2020.

  Попередній матеріал
  Повітряна контрабанда на Житомирщині: оперативники перевірили аеродром біля Бердичева
  Наступний матеріал
  У Львові посилюють карантинні обмеження – готуються до ймовірного спалаху "Дельти"
  Loading...

  Спорт улітку: як тренуватися у спеку й не нашкодити здоров’ю

  "Слава Україні – Героям слава": глядач із Кривого Рогу виграв від "5 каналу" автентичну футболку збірної України

  В Україні презентували програму "Здорова Україна": як планують втілювати – включення

  Хто краще запустить повітряного змія: школярі з усієї країни з'їхалися на змагання до Черкас

  "Перемога над собою": у Києві завершився V Ультрамарафон-2021

  "Здорове тіло – здоровий дух": у Києві провели змагання з боротьби серед дітей та юнаків