Україна Білорусь
Україна Білорусь 5 канал

Українські прикордонники відповіли на заяву Лукашенка про нібито "потік зброї" з України

  Читайте по-русски
  За словами Лукашенка, кордон закрили через потік зброї з України
  сьогодні, 3 вересня, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Білорусь «радикально» посилила прикордонний контроль з Україною через «потік зброї».

  Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/society/10671852-dpsu-vidpovila-lukashenku-yakiy-zakriv-kordon-z-ukrajinoyu-cherez-potik-zbroji.html

  Речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко повідомив, що за 8 місяців поточного року на 40% зменшилась кількість спроб незаконного переміщення зброї на кордоні між Україною та Білоруссю, при цьому більше її намагались ввезти саме з білоруського боку. Про це Демченко заявив у коментарі УНІАН.

  "Кожна країна вправі проводити та здійснювати посилені заходи своєї прикордонної безпеки. Це стосується Білорусі, про що вони заявили. Так і українські прикордонники здійснюють посилені заходи безпеки на кордоні", – сказав він.

  Речник Держприкордонслужби зауважив, що за останні роки білоруська сторона неодноразово заявляла про те, що нібито фіксуються спроби контрабандного переміщення зброї з України в Білорусь, однак підтвердження викриття значної кількості зброї чи спроб перевезення з України зброї Держприкордонслужба від білоруської сторони не отримала.

  Демченко наголосив, що українські прикордонники, здійснюючи заходи з охорони державного кордону, не допускають переміщення не тільки зброї, а й інших небезпечних предметів чи контрабанди.

  "Що стосується зброї, за 8 місяців цього року нами виявлено 38 одиниць зброї саме на кордоні з Білоруссю, і цей показник є на 40% меншим, ніж за аналогічний період попереднього року. Тобто ми фіксуємо навіть зменшення потоку зброї. При цьому з 38 одиниць 20 намагалися перевезти саме в Україну з Білорусі і 18 одиниць були викриті під час спроб переміщення у напрямку Білорусі. Якщо класифікувати цю зброю, то тільки одна одиниця є вогнепальною, решта – це мисливська зброя, травматична, холодна та електрошокери", – додав він.

  За словами Демченка, незважаючи на заяви білоруської сторони про "повністю закритий кордон", наразі пункти пропуску на кордоні з Білоруссю працюють у звичному режимі, і "поки ми не фіксували значного накопичення транспортних засобів на кордоні з Білорусі в пунктах пропуску на виїзд з України".

  Нагадаємо, раніше, президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що Мінськ був змушений закрити кордон з Україною через "потоки зброї". Про це Лукашенко заявив, виступаючи в Мінську на міжнародній антитерористичній конференції, передає "БелТА".

  "Ми змушені були зі своїми братами, близькими людьми (з Україною) повністю закрити кордон. Глухо. Ще більше, ніж з Північноатлантичним блоком, який для нас завжди, з давніх часів, нібито здавався ворогом номер один", – заявив Лукашенко.

  Він наголосив, що такі заходи пов'язані з сильним потоком зброї з України.

  "Ринув потік зброї. Ну, а там де зброя в руках у звичайних людей і особливо… націоналістично налаштованих – чекай тероризму", – додав президент Білорусі.

  Наприкінці серпня Лукашенко повідомляв, що у Білорусі й України "зараз непогані відносини". Окрім цього, за словами Лукашенка, президент України Володимир Зеленський просив у Білорусі "якоїсь підтримки".

  Ще раніше, Володимир Зеленський і Олександр Лукашенко обговорили телефоном ситуацію на Донбасі.

  Попередній матеріал
  Україна у 2019 році стала головним експортером пшениці до Європейського Союзу
  Наступний матеріал
  Неподалік Дніпра мати утримувала 36-річного сина-інваліда на ланцюгах