Філарет
Філарет 5 канал

Українська Церква стане другою за величиною серед правосланих у світі – Філарет

Україна через церкву зміцниться, переконаний духовний лідер українського народу

Рано чи пізно українці об’єднаються в єдину велику церкву, яка стане другою за величиною в світі серед Православних Церков. Про це заявив почесний патріарх ПЦУ Філарет, передає "Прямий".

"Об’єднання всіх православних українців обов’язково буде. Іншого шляху немає. Раз є держава, є своя українська церква, то православні мусять належати до цієї Церкви. Зараз багато українців належать до Російської Православної Церкви під виглядом української. А ось тепер, коли ми отримали Томос і в Україні проголошена одна Православна Церква, то українські віруючі приєднуватимуться до Української Православної Церкви", – переконаний Філарет.

Водночас, він додав: таке об’єднання може затягнутися.

"Це не значить, що в Україні не буде існувати Російська Православна Церква. Буде, але вона буде маленька, невелика", – каже патріарх ПЦУ.

За його словами, РПЦ матиме ті ж права, що й єдина Православна Церква України.

"Але працювати нам треба багато, тому що силою не можна привести до єдності, як і ворожнечею, і звинувачуваннями. Цього не повинно бути, тому що об’єднує людей любов, а гріх роз’єднує. Якщо ми хочемо об’єднатися, треба любити один одного, не поминати минуле", – наголосив Філарет.

Відтак, він закликав духовенство, єпископів, вірян ПЦУ з любов’ю ставитися до віруючих РПЦ в Україні.

"Тоді ми з’єднаємось і створимо велику церкву. Українська Церква після об’єднання всіх православних українців буде другою після Російської Церкви за величиною... А це значить, що вона відіграватиме у світовому Православ’ї відповідну роль, тому що вона – велика. Так само, як і Україна. Україна через церкву зміцниться. І церква повинна впливати на наше суспільство морально - викорінювати неправду, несправедливість, корупцію, будувати справедливе життя на державних законах", – зазначив Його Святість.

Як інформував 5.UA, 6 січня в Стамбулі Православній Церкві України офіційно надали Томос про автокефалію.

Дивіться також фотогалерею:

"Про це мріяли покоління українців": як проходила історична церемонія надання Томосу про автокефалію ПЦУ – фото

/
/
/
/
/
/
Надання Томосу про автокефалію
/
Надання Томосу про автокефалію
/
/
/
/
/

Попередній матеріал
Тенісистки Цуренко та Костюк покращили свої позиції в світовому рейтингу WTA
Наступний матеріал
Не шкодує про скоєне: подробиці моторошного вбивства 2-х дівчат у Харкові