угода

Україна та ЄС підписали Меморандум щодо співробітництва в енергетичній галузі

Через кардинальні зміни у відносинах України з ЄС виникла необхідність оновити документ

Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик та віце-президент Європейської Комісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович оновили Меморандум про взаєморозуміння щодо стратегічного енергетичного партнерства між Україною та ЄС спільно з Європейським співтовариством з атомної енергії. Про це повідомляє прес-служба глави держави.

Протягом останніх десяти років фундаментальні принципи співпраці сторін визначав Меморандум щодо співробітництва в енергетичній галузі, що був підписаний 1 грудня 2005 року. Проте у відносинах України з ЄС з того часу відбулися кардинальні зміни, зокрема у 2011 році Україна приєдналася до Договору про заснування Енергетичного Співтовариства, у 2014 році підписано Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, триває реформування енергетичного сектору та гармонізація українського законодавства відповідно до взятих міжнародних зобов'язань тощо.

Відтак, виникла необхідність оновити Меморандум, визначивши у ньому актуалізовані стратегічні цілі та напрями співробітництва. Документ передбачає, зокрема розширення співробітництва сторін щодо зміцнення енергетичної безпеки на основі принципу солідарності та довіри; забезпечення повної інтеграції енергетичних ринків України та ЄС та імплементації Третього енергетичного пакету ЄС; підвищення енергоефективності у всіх галузях споживання енергії; скорочення викидів парникових газів; сприяння використанню та розвитку відновлювальних джерел енергії, тощо.

Нагадаємо, сьогодні, 24 листопада, на саміті у Брюсселі підписали угоду про фінансування "Антикорупційної ініціативи ЄС в Україні"

Попередній матеріал
В Одесі невідомі посеред дня почали стрілянину: оголошено план "Перехоплення"
Наступний матеріал
"Час. Підсумки дня": Коли чекати історичного рішення від ЄС

ВР ратифікувала Меморандум щодо співпраці у сфері оборони з Великою Британією

Нові вимоги МВФ – опубліковано меморандум про співпрацю з Україною

Новий меморандум МВФ: Україна зобов'язалась значно розширити повноваження НАБУ

Ні в Меморандумі з МВФ, ні в уряді не говорять про підвищення пенсійного віку – Розенко