Малазійський боїнг МН17
Малазійський боїнг МН17 фото із соцмереж

Україна та Нідерланди виробили механізм покарання винних у збитті малайзійського МН-17

  Кримінальне провадження вестимуть "об’єктивно та неупереджено" у рамках правової системи Нідерландів

  Україна та Нідерланди планують підписати угоду про міжнародно-правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН-17. Це має статися у п'ятницю, 7 липня, повідомляє прес-служба МЗС.

  "5 липня 2017 року Уряд Нідерландів від імені Австралії, Бельгії, Малайзії, Нідерландів та України, які є державами-учасницями Спільної групи з розслідування збиття літака Малайзійських авіаліній рейсу МН17 (JIT), оголосив спільно вироблене рішення про обрання механізму притягнення до кримінальної відповідальності винних у цьому злочині", – повідомили у відомстві.

  Зокрема, сторони домовились про ведення кримінального провадження щодо авіакатастрофи у рамках правової системи Нідерландів. Країни-учасниці JIT переконані, що кримінальне провадження в Нідерландах проведуть на високому професійному рівні, об’єктивно та неупереджено.

  "Правовою підставою реалізації цього рішення стане угода між Україною та Королівством Нідерландів про міжнародно-правове співробітництво щодо злочинів, пов’язаних зі збиттям літака рейсу МН-17, яку планується підписати 7 липня 2017 року. Угода передбачає практичні аспекти передачі юрисдикції від України до Нідерландів, уможливлює участь всіх підозрюваних у злочині у голландському судовому процесі", – інформують у МЗС.

  Там також наголосили: "Судовий процес будуватиметься на існуючих результатах розслідування Спільної групи, але це не означатиме припинення слідчих дій. Країни JIT продовжуватимуть щільну співпрацю у притягненні злочинців до кримінальної відповідальності. Держави-учасниці Спільної групи також докладатимуть зусиль до залучення найширшої міжнародної підтримки, у т.ч. через основні органи ООН".

  Нагадаємо, 2015 року Росія заблокувала резолюцію Ради безпеки ООН про створення міжнародного трибуналу для притягнення до відповідальності винних у збитті малайзійського лайнера МН-17.

  Попередній матеріал
  Через саміт G20 Елтон Джон скасував концерт у Гамбурзі
  Наступний матеріал
  Українські та норвезькі вчені разом створюють 3D-міношукач – МОН
  Loading...

  ФСБ РФ ізолює свідків у справі збиття малазійського лайнера МН17 – InformNapalm

  Уряд Нідерландів зобов'язали оприлюднити додаткові відомості щодо катастрофи лайнера МН-17

  МЗС України прокоментувала інформацію щодо маршруту збитого малазійського лайнера Boeing-777