Катерина Зеленко
Катерина Зеленко 5 канал

Україна розглядає скасування безвізу з Ізраїлем – МЗС

Права українців, що подорожують до Ізраїлю чи намагаються знайти там роботу, мають бути дотримані

Україна готова переглянути збереження безвізового режиму з Ізраїлем, якщо права українців на цих територіях будуть порушуватися. Про це заявила речник МЗС Катерина Зеленко на брифінгу 28 лютого, передає "Укрінформ".

Так, Зеленко нагадала, що кілька тижнів тому в аеропорту "Бориспіль" 35-ти громадянам Ізраїлю було відмовлено у в'їзді на територію України через відсутність достатніх коштів чи непідтвердження цілі візитів. У відповідь на це Ізраїль затримав цілий літак з України, на борту якого перебували 140 українців.

"Нещодавно ізраїльській стороні було передано ноту Міністерства закордонних справ України, в якій зазначено, що захист прав громадян України, включно під час їх короткотермінових закордонних поїздок та проживання за кордоном протягом тривалого терміну є одним із пріоритетів роботи Кабінету Міністрів України, МЗС" – зауважила речниця зовнішньополітичного відомства.

Вона додала: у МЗС і надалі стежитимуть за масштабом і характером порушень прав українців за кордоном, а також готовністю урядів країн боротися з відповідними випадками.

Нині українські дипломати інтенсифікували роботу з ізраїльськими партнерами для здійснення глибшого моніторингу ситуації із забезпечення прав українців, які подорожують до Держави Ізраїль або намагаються там працевлаштуватися.

"У разі, якщо іноземні уряди не будуть належним чином ставитися до боротьби з нелегальним винаймом працедавцями на роботу українських громадян, якщо права українських туристів і подорожуючих будуть на систематичному рівні порушуватися, ми будемо переглядати умови поїздок громадян, у тому числі доцільність збереження безвізового режиму для громадян тих країн, де права наших співвітчизників систематично порушують", – резюмувала Зеленко.

Дивіться також фотогалерею: 

ФОТО: Зграя птахів влаштувала аварійну посадку українського вантажного Ан-74 в Африці

/
/
/
/
/

Попередній матеріал
GRAND ROCK PIANO SHOW: піаніст-віртуоз Ярослав Олійник запрошує на благодійний рок-концерт
Наступний матеріал
В Україні активно шириться небезпечне програмне забезпечення – як уберегтися
Loading...