Український літак у Катарі
Український літак у Катарі Офіс президента

Україна потребує відновлення посади постпреда на Близькому Сході – дипломати

  Читайте по-русски
  Наразі єдиної стратегії щодо цього регіону в України немає, зазначають посли

  Посли України в Катарі та Кувейті наголошують на необхідності запровадження постійного представника в регіоні та систематизації політики щодо країн Близького Сходу. Про це повідомляє "Укрінформ".

  "Я би запропонував розглянути можливість знову повернутися до позиції постійного представника або президента України, або окремо визначеного представника Міністерства закордонних справ України з питань Близького Сходу та, можливо, Африки, або окремо з питань Близького Сходу і з питань Африки... Ми хочемо йти в Африку, ми бачимо себе в Азії. Правильно, ми маємо працювати скрізь, але немає єдиної стратегії", – зауважив посол України в Кувейті Олександр Балануца.

  Його підтримав і посол України в Катарі Андрій Кузьменко. Він окремо акцентував на політиці щодо країн Затоки.

  "Нам заважає певна невизначеність і спорадичність загальної політики щодо співробітництва з країнами Затоки... Будь-яка країна у світі важлива, а такі партнерські країни, як країни Затоки, мають перебувати у фокусі уваги, а не лише тоді, коли готується той чи інший візит або має в рамках того чи іншого міжнародного форуму прийматися будь-яке рішення", – розповів Кузьменко.

  Він також додав: сподівається, що підписаний президентом Володимиром Зеленським меморандум (у ході останнього візиту до Катару, – ред.) дасть потужний поштовх для визначення потреб, можливостей та модальності дій між країнами.

  Нагадаємо, ще 2016 року в тодішньому Мінагрополітики наголошували: Азійський ринок для України є дуже перспективним. А в грудні 2020 року МЗС розробило і почало реалізувати так звану Азійську стратегію.

  Додамо, що на початку січня цьогоріч у Зеленського анонсували "турне країнами Азії". А вже у квітні президент заявив, що Україна та Катар підписали 15 важливих документів

  Попередній матеріал
  Росія запропонувала Україні відновити "режим тиші" на Донбасі, але сама цей документ підписати відмовилася – Кравчук
  Наступний матеріал
  Нафтогазове ембарго та відключення SWIFT: Європарламент попередив Росію про наслідки прямого вторгнення в Україну
  Loading...