Владислава Рутицька 5 канал

Мінагрополітики: Азійський ринок для України є дуже перспективним

Україна вже відома в Індонезії як дуже якісний постачальник борошна

Мінагрополітики активно працює над розширенням експорту сільськогосподарської продукції до країн Азії. Про це в ефірі "5 каналу" заявила радник міністра аграрної політики та продовольства України Владислава Рутицька.

"Якщо говорити про Індонезію, то в структурі нашого експорту раніше борошно, яке постачалося з України, займало десь приблизно 5% ринку. За останні роки ми дійшли до показника в 32% ринку, тобто Україна вже відома в Індонезії як дуже якісний постачальник борошна. Єдине що дуже хотілося б – це нарощувати там ще обсяги і більше привчати і індонезійських партнерів, і дистриб’юторів, і споживачів уже все ж таки до нашого продукту переробленого (а не сировини – 5.ua)", – повідомила Рутицька.

Повну версії розмови з радником міністра аграрної політики та продовольства України дивіться тут:

"Якщо порівнювати цифри, то за ці роки у нас наприклад постачання пшениці до Індонезії зросло десь приблизно в 53 рази. Це означає, що до цього зернових ми постачали менше, але в принципі, це сталося через те, що ринок Індонезії був переорієнтований із 2011 року, тобто до 2011 року ми також постачали туди пшеницю. Але ми б хотіли сконцентруватися на тому, щоб не тільки постачати зернові, а продукти переробки, наприклад, борошно. Якщо аналізувати, то по борошну ми впали за 2016 рік, порівняно з попереднім роком, і якраз наш візит, який ми зробили після того як вже відбувся бізнес-форум і візит нашого Президента, ми представляли нашу країну на виставці одній із найбільших в Індонезії East Food Indonesia Expo 2016, де ми якраз представляли нашу борошномельну продукцію. Крім цього, для нас дуже важливо співпрацювати по м’ясу і по молоку (молочне виробництво і м’ясне виробництво), відповідні запити ми готували до індонезійської сторони протягом 2015 року задля того, щоб відкрити можливості, відкрити ринок співпраці якраз по цих продуктах. Якщо будуть ринки, на які можна буде постачати, то це спровокує зростання галузі і відповідні інвестиції. Тому наше Міністерство дуже активно працювало і останні два роки, і зараз працює над тим, щоб якомога більше країн, щоб для наших постачальників була можливість цього експорту, але дійсно для цього мають існувати ще прямі субсидії і ми маємо підтримувати тих виробників, які займаються тваринництвом", – зазначила Рутицька.

Крім того, Владислава Рутицька назвала стратегічним напрямком розвитку аграрного сектора економіки стимулювання розвитку кооперативного руху, яке відкриває широкі можливості, в першу чергу, для невеликих господарств, насамперед фермерських, для доступу до фінансових ресурсів банківської системи та програм державної фінансової підтримки з метою розвитку інфраструктури сільськогосподарського виробництва.

"Шлях, який ми дуже активно пропагуємо і який підтримує низка міжнародних донорів, це перехід до кооперативів, бо кооперативи – це якраз та складова, яка дуже потрібна сільському господарстві. Це можливість для індивідуальних виробників, для індивідуальних фермерів об’єднатися – зробити вартість виробництва набагато нижчою, тобто щоб це було більш ефективно в такому спільному користуванні. А крім того, для кооперативів є можливість виходу на експорт, тобто коли кооператив сам може бути так б мовити гравцем експортного процесу", – сказала Рутицька.

Нагадаємо, цього місяця Петро Порошенко анонсував посилення співпраці України з Індонезією у торговельній галузі.

Крім того, у серпні українські фармкомпанії підписали контракти для експорту продукції в Індонезію.

Попередній матеріал
На захист морських рубежів: легендарний командир очолить новий підрозділ морпіхів
Наступний матеріал
Міністр фінансів – про забезпечення армії і можливість підвищення зарплат та пенсій
Теги:
Loading...

ГПУ: екс-керівництво Аграрного фонду присвоїло 360 млн гривень

На Харківщині аграріїв підозрюють в отруєнні людей хімікатами

Аграрії Тернопільщини зібрали майже 30 тонн допомоги українським бійцям

Міністр агрополітики пояснив, чому було відсторонено керівника "Аграрного фонду" Липового