Порт Шанхаю
Порт Шанхаю Shutterstock

Країни Азії уклали найбільшу в світі угоду про вільну торгівлю

  Читайте по-русски
  Договір охоплює 2,2 млрд людей у 15 країнах із третиною світового обсягу торгівлі

  Китай та ще 14 учасників Асоціації держав Південно-Східної Азії підписали найбільшу в світі угоду про вільну торгівлю. Як передає DW, це відбулося під час віртуального саміту у неділю, 15 листопада.

  Угода про "Регіональне, всебічне економічне партнерство" (RCEP) була укладена між Китаєм, В'єтнамом, Сінгапуром, Індонезією, Малайзією, Таїландом, Філіппінами, М'янмою, Брунеєм, Лаосом, Камбоджею, Японією, Австралією, Південною Кореєю та Новою Зеландією.

  Договір охоплює 2,2 млрд людей та майже третину світового обсягу торгівлі. Очікується, що тепер вона збільшуватиметься.

  Угода вважається великим успіхом для офіційного Пекіна, враховуючи торговельну війну із США. Країни домовилися про зниження тарифів і встановлення загальних для усіх учасників угоди правил торгівлі, надання послуг, інвестування, електронної комерції, телекомунікації та захисту авторських прав.

  Підписанню передував 31 раунд переговорів та 18 зустрічей міністрів протягом 8 років. Укладення відкладалося шість разів. Індійське керівництво виступало проти низки пунктів – але зрештою в 2019 році повністю відмовилося від переговорів. Тож договір було укладено без участі Індії.

  Як повідомляв 5.UA, у Мінекономіки оцінили ВВП України за 8 місяців 2020 року.

  Попередній матеріал
  Понад кілометр: на виїзді з Карабаху утворився величезний затор з вірмен, що виїжджають
  Наступний матеріал
  Трамп вперше визнав перемогу Байдена – але потім передумав
  Loading...