Україна піде на "дуже компромісні варіанти аби витягти хлопців" – Геращенко

Ірина Геращенко повідомила що заради звільнення заручників Україна запропонувала іншій стороні "дуже компромісні варіанти"

У заручниках бойовиків з дуже важкими пораненнями перебувають 25 українських хлопців. Про це в ефірі "5 каналу" повідомила віце-спікер Верховної Ради України, уповноважений Президента України з мирного врегулювання конфлікту в Донецькій і Луганській областях Ірина Геращенко.

"У нас відбулася нарада з Президентом України напередодні завтрашньої зустрічі в Мінську. Нарада була стосовно того, які директиви ми маємо виконувати за для звільнення всіх, хто незаконно утримується на окупованих територіях. І зараз ми б'ємося за звільнення 25 хлопців, що знаходяться на території ОРДО/ОРЛО, які мають дуже важкі поранення. І тут ми запропонували дуже компромісні варіанти іншій стороні аби витягти хлопців. Хоча очевидно, що згідного того списку Служби безпеки України, якими ми користуємося в Мінську, в заручниках перебуває сьогодні на окупованих територіях 112 українців, це цивільні і військові", – повідомила Ірина Геращенко.

Сьогодні, 14 червня, відбувся обмін українських заручників РФ Геннадія Афанасьєва і Юрія Солошенка. Нагадаємо, 30 травня Геннадій Афанасьєв і Юрій Солошенко написали прохання про помилування на ім'я президента РФ. 11 червня міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що юридична сторона справи про звільнення Афанасьєва і Солошенка повністю завершена, тому можна говорити про "стриманий оптимізм". Зауважимо, Геннадій Афанасьєв отримав 7 років в'язниці нібито за "створення терористичного угруповання" в Сімферополі. Він був основним свідком у справі українців Олега Сенцова та Олександра Кольченка. Утім, від показань відмовився, бо їх у нього вибивали катуваннями. 73-річного пенсіонера Юрія Солошенка в РФ звинуватили у шпигунстві на користь України.

В обмін на українців Кремль отримав ідеологів сепаратистського промосковського заколоту за утворення т. зв. "бессарабської народної республіки" на Одещині.

Попередній матеріал
"Укроборонпром" тісно співпрацюватиме з французьким Міноборони
Наступний матеріал
Столиця Молдови перетворилася на "місто на воді": є жертви

Солошенко й Афанасьєв прибули до Києва – перші фото

Афанасьєв і Солошенко приземлилися в "Борисполі" – "швидкі" повезли їх до Києва

У Кремлі заявили, що Путін офіційно помилував Солошенка і Афанасьєва

Афанасьєва і Солошенка обміняли на ідеологів "Бессарабської республіки"