Тарас Качка
Тарас Качка 5 канал

"Угорський Курт Волкер": яка посада з'явиться в МЗС через конфлікт з Угорщиною

У міжнародній практиці така посада називається special envoy

В українському МЗС створять посаду відповідального за транскордонне співробітництво, зокрема, з Угорщиною. В ефірі "Інформаційного вечора" на "5 каналі" радник міністра закордонних справ України, стратегічний радник міжнародного фонду "Відродження" Тарас Качка пояснив, чого чекати. 

"Це ad hock, абсолютно унікальні речі. По-перше, з угорського боку це зміна позиції, оскільки початково "уповноважений з питань Закарпаття" – це формат, який був неприйнятний для України. Очевидно, що це більше те, що у міжнародній практиці називається special envoy, як Курт Волкер – special envoy з боку Сполучених Штатів, тобто людина, яка безпосередньо займається цим питанням, цілеспрямовано. Це найбільш правильна характеристика – special envoy (SE). На сьогодні про конкретну назву не говориться, але формат найбільш наближений до SE", – розповів Качка. 

Він також пояснив, у чому складність ведення перемовин з офіційним Будапештом. 

"Українське ставлення до Угорщини та угорців є конструктивним. Традиція угорської політики стосовно угорців, які проживають у сусідніх країнах, завжди була ірраціональною. Цього впливу зазнали словаки, румуни. Ми зараз перебуваємо в дуже гарячій фазі цієї ірраціональності в наших двосторонніх відносинах. Якби ми говорили як двоє раціональних суб'єктів, там взагалі проблеми не існує, тому нам набагато легше доводити свою позицію. Але політика Будапешта тут базується на якихось ірраціональних засадах "Великої Угорщини", – зазначив радник глави МЗС України. 

Детальніше – у відео: 

Дивіться також: Клімкін висловив принципову позицію України за результатами зустрічі з главою МЗС Угорщини

Попередній матеріал
Для особливих дітей: чому на інклюзивний майданчик у Києві кошти збирають усім районом
Наступний матеріал
"Якщо вижив, то мусиш жити": українські вояки рушили на Марафон морської піхоти до США
Loading...