Павло Клімкін
Павло Клімкін 5 канал

Угорщина видала десятки тисяч паспортів українцям на Закарпатті – Клімкін

  Такі дії Будапешта суперечать 19 статті Закону України "Про громадянство"

  Угорщина видала десятки тисяч паспортів громадянам України, які проживають у Закарпатській області. Про таке заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін на прес-конференції в Ужгороді, передає УНІАН.

  Дипломат нагадав, що відповідно до 19 статті Закону України "Про громадянство", добровільне набуття іншого громадянства є підставою для втрати громадянства України.

  "Свідомі громадяни, якщо вони набувають, вони мають відмовитись від цього громадянства. У цьому випадку такого не відбулося. Ми знаємо, що паспортів дуже багато. Я не хочу свідомо спекулювати... але мова йде про десятки тисяч паспортів", – наголосив чільник МЗС.

  Водночас ,він визнав:

  "Але в нашому законодавстві не передбачено покарання, якщо ти звичайний громадянин. Тобто, ніхто не прийде і не потягне тебе умовно у в'язницю. Хоча на угорських сайтах ви зараз прочитати все, що завгодно".

  Клімкін також зауважив, що згідно зі статтею 19 закону "Про державну службу", державний службовець не може мати подвійне громадянство.

  "Тоді виникає питання, яким чином це буде зреалізовано з точки зору адміністрування? Ми знаємо, що дуже обмежена зараз кількість тих, хто знаходиться на державній службі. Дехто з них... уже відповідним чином почали процес залишення державної служби. І я вважаю, що в цьому випадку це є очевидним порушенням українського законодавства", – підкреслив міністр.

  "І самі громадяни, і я їх вважаю українськими громадянами, які його порушують, це порушення мають усунути. Це в даному випадку їх справа і нам це прекрасно зрозуміло. Я думаю, що після останніх подій, ті хто розуміють, що вони мають подвійне громадянство, і вони знаходяться на державній службі, мають самі здійснити чесні до українського законодавства кроки ", – заявив Клімкін.

  Попередній матеріал
  "Смердить і палає": окупанти обстріляли захисників Авдіївки боєприпасами з невідомою речовиною
  Наступний матеріал
  У багатоповерхівці Києва вночі прогримів вибух – що відомо
  Loading...