dt.ua

У вітчизняному МЗС прокоментували доповідь ООН щодо злочинів окупантів на Донбасі

  У відомстві наголошують, що цивільне населення на Сході стало жертвою російської збройної агресії

  Міністерство закордонних справ України готове співпрацювати з Управлінням верховного комісара ООН з прав людини з метою реалізації висловлених рекомендацій щодо розслідування злочинів на Донбасі. Про це повідомляє прес-служба МЗС України.

  "МЗС України високо цінує ініціативу УВКПЛ та Місії ООН з прав людини в Україні з підготовки такої першої тематичної доповіді і готова тісно співпрацювати з метою реалізації висловлених рекомендацій. Сподіваємося на продовження започаткованої УВКПЛ практики тематичних доповідей", – зазначили у відомстві.

  Крім того, МЗС наголосило: "Вважаємо, що однією з наступних має стати огляд ситуації в сфері дотримання прав людини у незаконно окупованій АР Крим та м. Севастополь, де тривають системні порушення прав людини окупаційною владою РФ".

  У МЗС переконані, що доповідь ООН є свідченням того, що більшість людських жертв в Україні сталась внаслідок збройного протистояння, яке постійно підживлюється за рахунок припливу іноземних бойовиків і зброї з Російської Федерації, в тому числі з числа колишніх та діючих військовослужбовців.

  "На жаль, більшість жертв серед цивільного населення було зафіксовано через артилерійські обстріли жилих районів з боку незаконних збройних формувань. Українським збройним силам заборонено вести вогонь по позиціях бойовиків, які розташовані в районах, де проживають мирні жителі. Наголошуємо на винятковій важливості здійснення ґрунтовного аналізу та вивчення масштабів жертв внаслідок незаконної окупації Автономної Республіки Крим та російської збройної агресії в Донбасі", – підкреслили в зовнішньополітичному відомстві.

  Крім того, вітчизняне МЗС вкотре закликало міжнародну спільноту посилити тиск на РФ та підконтрольних їй бойовиків.

  Як повідомлялося, 14 липня Управління Верховного комісара ООН з прав людини оприлюднило доповідь щодо ситуації на українському Сході. За словами спостерігачів, там панує "цілковита безкарність".

  Попередній матеріал
  Справа "газових мафіозі": суд заарештував усі рахунки компаній Злочевського
  Наступний матеріал
  Світові лідери різко засудили теракт у Ніцці та вказали на категоричні дії у відповідь

  ООН: На Донбасі панує цілковита безкарність

  На Донбасі відстань між українськими військовими та бойовиками скоротилася у кілька разів – звіт ООН

  ООН: Втрати мирних жителів на Донбасі – найбільші з серпня 2015 року

  Покарання санкціями: у Страсбурзі комісар РЄ звітує про гуманітарну ситуацію на Донбасі