ООН: На Донбасі панує цілковита безкарність

  Відповідальність за довільні вбивства в східній частині України ООН покладає як на підтримуваних Росією бойовиків, так і на солдатів Збройних сил України та добровольчих батальйонів

  Управління Верховного комісара ООН з прав людини оприлюднило доповідь щодо ситуації на українському Сході. За словами спостерігачів там панує "цілковита безкарність".

  Її найстрашніший наслідок – вбивства цивільних, за які ніхто не несе відповідальності. Деякі з цих убивств можуть вважатися військовими злочинами або злочинами проти людяності. Доповідь складається із двадцяти сторінок. Ще тридцять додаткових – це описи конкретних випадків вбивств цивільних осіб.

  Відповідальність за довільні вбивства у східній частині України ООН покладає як на підтримуваних Росією бойовиків, так і на солдатів Збройних сил України та добровольчих батальйонів.

  Доповідь ґрунтується на результатах дослідження вбивств понад 9400 людей на Донбасі, від початку бойових дій у цьому регіоні в 2014 році до травня 2016 року.

  Раніше свій звіт щодо ситуації на Донбасі оприлюднило Управління з координації гуманітарних питань, що є органом ООН. У документі вказано, що ситуація має тенденцію до погіршення, оскільки сторони конфлікту намагаються відвоювати території буферної зони, таким чином наближаючись одна до одної протягом двох останніх тижнів.

  Попередній матеріал
  Вартові Станиці Луганської кажуть, що російські військові не хочуть війни
  Наступний матеріал
  Гройсман провів переговори із заступником міністра торгівлі США

  На Донбасі відстань між українськими військовими та бойовиками скоротилася у кілька разів – звіт ООН

  ООН: Втрати мирних жителів на Донбасі – найбільші з серпня 2015 року

  В ООН назвали кількість загиблих за час війни на Донбасі