Покарання санкціями: у Страсбурзі комісар РЄ звітує про гуманітарну ситуацію на Донбасі

  Єврокомісар отримав достовірні свідчення порушення прав людини на Сході

  За порушення прав людини на сході України потрібно карати уведенням санкцій. Такого висновку дійшли упорядники доповіді про гуманітарну ситуацію в Донецькій області офісу комісару Ради Європи з прав людини, яку сьогодні, 11 липня, оприлюднили у Страсбурзі, повідомляє "Укрінформ".

  "Конфлікт на сході України залишається причиною величезних людських страждань і загибелі людей. Пора покласти край цьому і забезпечити ефективне переслідування і накладення санкцій на осіб, відповідальних за порушення прав людини", – заявив комісар Ради Європи з прав людини Нілс Мужнієкс, презентуючи доповідь за результатами свого візиту до України в березні.

  Зазначається, що єврокомісар отримав достовірні заяви про випадки застосування тортур і жорстокого поводження, які сталися в 2014 і 2015 роках по обидва боки від лінії зіткнення. Він закликав обидві сторони вжити термінових і стійких заходів, щоб покласти край цим порушенням та притягнути винних до відповідальності.

  Не оминув комісар і питання полонених. "Усі сторони в конфлікті на сході (України) повинні поважати право на життя, що передбачає закінчення бойових дій і насильства, і шукати їхнє мирне вирішення на основі Мінських угод", – заявив він.

  Єврокомісар ще раз підкреслив, що встановлення міцного миру і примирення в суспільстві має першорядне значення для притягнення до відповідальності осіб, відповідальних за серйозні порушення прав людини. На його думку, важливо забезпечити ефективне розслідування в кожному випадку, коли є ознаки того, що може мати місце серйозне порушення прав людини.

  Як відомо, доповідь комісара стосується нагальних проблем у галузі прав людини, які мають бути вирішені в терміновому порядку.

  Нагадаємо, 3 березня комісар ООН з прав людини Джанні Магаццені представив звіт про гуманітарну ситуацію в Україні.

  Попередній матеріал
  Блондинки проти брюнеток: у Запоріжжі влаштували перший дівочий футбольний турнір
  Наступний матеріал
  Порошенко: Канада – не лише стратегічний партнер, але й справжній друг

  Завтра у Страсбурзі комісар РЄ доповідатиме про гуманітарну ситуацію на Донбасі

  За повернення Росії в ПАРЄ не висловився жоден член Асамблеї

  Сьогодні у Женеві комісар ООН з прав людини відзвітує про гуманітарну ситуацію в Україні